Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

11 Dijital Pazarlama Stratejisi

İnternet büyük bir dünya ve gün geçtikçe kullanıcıları artıyor. Bu sayede dijital pazarlama da önemini katlamaya devam ediyor. Dijital pazarlama stratejisi denince akla birçok şey gelse de biz sizin için 11 tanesini bir araya getirdik.

HEDEF BELİRLEME

Dijital pazarda kendinize yer bulmak istiyorsanız öncelikle hedefinizi belirlemeniz gerekmektedir. Haritasız yola çıkmanız durumunda yolculuğu tamamlayamamanız olasıdır. Bu hem maddi hem de iş gücü olarak sizi geriye götürecektir. Bu nedenle dijital pazarlama stratejinizin ilk basamağı hedef belirleme olmalıdır.

SEO

Dijital pazarlamada arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak istiyorsanız mutlaka SEO çalışması yapmalısınız. Web sitenizin arama motorlarına optimize edilmesi bir artı sağlayacak ve dijital pazarlama stratejinizde yardımcı olacaktır.

HEDEF KİTLEYİ TANIMA

Web sitenizle alakalı her şey tamam ve hedefinizi de belirlediniz. O halde sıra hedef kitlenizi tanımaya geldi. Hedef kitlenizi tanımazsanız dijital pazarlamanın hiçbir önemi yoktur. Pazarlama müşteriler içindir. Müşterisini tanıyan bir bakkal nasıl ki müşterisinin ne istediğini biliyorsa sizin de bilmeniz gerekiyor.

HAREKETE GEÇİREN MESAJLAR

Dijital pazarlamada tek düze cümleler işe yaramıyor. Harekete geçiren, dizginleyen ve farklılık yaratan mesajlarla hedef kitlenizi cezbetmeniz başarıyı beraberinde getirecektir. Dijital pazarlamada mesajlar oldukça önemlidir.

MOBİL UYUM

Eğer dijital pazarlama yapacaksanız mutlaka mobil uyuma dikkat etmelisiniz. İnternet kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu tüm işlemlerini mobil cihazlar üzerinden hallediyor. Bir otobüse bindiğinizde neden herkesin gözü telefonda sizce?

İÇERİK YARATMA

Dijital pazarlamada içeriğin büyük bir önemi vardır. İçerikleriniz mutlaka özgün ve farklı olmalıdır. İçinizden geldiğince üretmekten çekinmeyin.

E-POSTA PAZARLAMASI

İçerikler kadar önemli olan bir diğer konu da e-posta pazarlamasıdır. Hem maliyeti düşük olan hem de büyük kazançlar sağlayan e-posta pazarlamasıyla hedef kitlenize kendinize hatırlatabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

Dijital pazarlama denince akla sosyal medya gelmektedir. Dijital pazarlama stratejinizin başarılı olmasını istiyorsanız sosyal medyaya da aynı şekilde özen göstermelisiniz.

HATALARDAN DERS ALMA

Daha önce dijital pazarlama konusunda başarısız olmuş olabilirsiniz. O halde hatalarınızdan ders alıp bunu avantaja çevirmeye ne dersiniz?

YENİLİKÇİ

İlham veren bir dünya olan internette birbirinin aynısı olan hiçbir şey yeterince ilgi görmez. Bu nedenle yenilikçi olmaktan hiçbir zaman vazgeçmemeniz gerekir.

48 View