Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Başarılı Bir Dijital Pazarlama Otomasyonunun Anahtarı

Dijital pazarlama otomasyonu daha zorlayıcı bir teknoloji sunan satıcılarla ve satış-pazarlama tekniklerini açığa çıkarma seçeneğini zorlu bir ekonomik zemine karşı optimize etmek isteyen firmalarla yükselişe geçti. Dijital pazarlama otomasyonu giderek tüketici odaklı işletmeler tarafından değerlendiriliyor ve küçük-orta ölçekli firmalar arasında da ilgi görmeye başlıyor.

Dijital pazarlama otomasyonu markanız için iyi bir seçenek olsa da adımınızı atmadan önce düşünmenizde fayda vardır. Çünkü dijital pazarlama otomasyonu her ne kadar pazarlama kanallarınızı tek bir yerde toplayarak merkezi bir hale getirse de pazarlama stratejisi olmadan bir önemi yoktur. Bu nedenle size başarılı bir dijital pazarlama otomasyonunun anahtarlarını sunacağız.

Öncelikli olarak pazarlama otomasyonunun sizin için pazarlama ve üretim yapmadığını, ancak ve ancak başarılı çabalarınızı devam ettirmenizde yardımcı olabileceğini kabul etmeniz gerekmektedir. Yapacağınız ilk şey potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarına ve zorluklarına hitap eden optimize edilmiş içerik üretmek seçeneğiyle iyi uyacak bir araç oluşturmaktır.

Kampanyalarınızı dijital pazarlama otomasyonu ile entegre ederken müşterinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle dijital pazarlama otomasyonunu kullanmaya müşterileriniz hakkında ne bilmek istediğinizi kendinize sorarak başlayın. Dijital pazarlama kanallarınızdaki etkileşimler doğrultusunda kusursuz bir müşteri profili oluşturmayı unutmamalısınız.

Müşteri profilinizin tanımlanması, satın alma yol haritasının çizilmiş olması ve hangi bilgileri net bir şekilde aradığınızın anlaşılması üzerine dijital pazarlama otomasyonu sayesinde dijital pazarlama kanallarınızdaki yayın akışını geleceğe doğru ayarlayabilirsiniz.

DİJİTAL PAZARLAMA OTOMASYONUNUN FAYDALARI

Dijital pazarlama otomasyonu ile alakalı anahtar niteliğindeki bilgileri vermemizin ardından neden dijital pazarlama otomasyonuna yatırım yapmanız gerektiğiyle alakalı bazı veriler sunabiliriz diye düşündük.

Yapılan son araştırmalara göre;

Rakiplerinden daha iyi performans gösteren şirketlerin %63’ü dijital pazarlama otomasyonu kullanıyor.

Potansiyel müşterilerini arttırmak için dijital pazarlama otomasyonu kullanan işletmeler, nitelikli yatırımlarda %451’lik oranda bir artış yaşıyor.

Dijital pazarlama otomasyonu kullanan şirketlerin %75’i bir yıl içinde yatırım getirisini görüyor

47 View