Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bir profesyonel olarak internette asla yapmamanız gereken 3 hata

İnternet günlük hayatın önemli bir yapı taşıdır. Günümüzde markaların, yöneticilerin ve çalışanların interneti kullanmaması düşünülemez bir şeydir. Ancak markalar interneti kullanırken diğer kullanıcılardan çok daha dikkatli olmalıdır. Bir profesyonel olarak internette aktif olmanız gerektiğini bildiğiniz halde bazı yanlışlar yapıyor olabilirsiniz.

Negatif Geribildirimlere Uygun Yanıt Vermemek
Müşterileriniz tarafından her zaman olumlu geri dönüşler olmayabilir. Zaman zaman negatif geribildirimlerin olması olasıdır. Bir profesyonel olarak olumsuz yorumları yok sayar ve herhangi bir tepki vermez ya da bunu bir savaş haline getirirseniz büyük bir hata yaparsınız. Çoğu zaman olumsuz yorum yapan ve sorunu çözümlenen bir müşteri çok daha sadık bir müşteri olarak markanıza dönecektir.

Beğenilenleri veya takipçileri satın alma
Özellikle sosyal medyada takipçiler satın almak riskli bir iştir. Bazı markalar hayali takipçiler için para ödeyerek sayıyı yükseltmenin yararlı bir çaba olduğunu düşünüyorlar. Ancak bunun markanıza zarar verebileceğini biliyor muydunuz?
Sahte takipçiler, içeriğinizle hiçbir zaman etkileşime girmeyecek veya sayfanızla etkileşimde bulunmayacaktır. Yani sadece bir sayı satın almış olursunuz ve bunun markanıza hiçbir yararı olmaz.

Birden fazla site için asla aynı şifreyi kullanmayın
İnternette gezindiğiniz her site için farklı parola kullanmak size mantıksız ve boşa zaman harcamak gibi geliyor olabilir. bu nedenle çoğu profesyonel tüm internet ağı şiflerini aynı yapar. Ancak sizce de bu riskli değil mi? Herhangi bir internet hesabınız ele geçirildiğinde tüm şifrelerin aynı olduğunun çözümlenmesi ve söz konusu kişilerin sizin tüm bilgilerinize ulaşabildiklerini düşünün o halde.
Herkese Açık Olan Wi-Fi’yi Kullanmadan İyi Düşünün
Çoğu kişi, kentsel bir kafeye girip yerel Wi-Fi’ye giriş yapmayı çok normal bir durum olarak karşılıyor. Ancak bir profesyonel olarak gerçekten herkesin kullandığı bir Wi-Fi ağı üzerinden internetteki işlemlerinizi halletmek istiyor musunuz? Bu gibi herkese açık alanlarda kullanılan internet şifreleri bilgisayar korsanlarının kolaylıkla tüm bilgilerinize ulaşmasını sağlayabilir

40 View