Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Blog yazarken sürüden ayrılmanın yolları neler?

İnternet kullanıcıları bloglardan çok fazla faydalanıyor. Binlerce blog olduğunu düşünürsek bir blog yazarının diğerlerinden ayrılmasının birçok yolu bulunsa da başarılı olma ihtimali azimle ilişkilidir. Blog yazarken sürüden ayrılmak istiyorsanız öncelikle ne yapmak istediğinizi kafanızda bitirmeniz gerekmektedir. amaçsızca yola çıkarsanız ya yolda kalırsınız ya da yolunuzu kaybedersiniz. Bu nedenle blog yazarken neden farklı olmak istediğinizi, diğer bloglardan ne farkınız olduğunu ve stratejinizin ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Sürüden ayrılmak için dik başlı olmanıza gerek yok, uyumlu bir şekilde de bunu yapabilirsiniz.

KENDİN OL

Diğer bloggerlardan hatta diğer insanlardan seni ayıran en önemli özelliğiniz kendiniz olmanızdır. Her insan farklıdır. Bu nedenle blog yazarken öncelikle bundan yararlanmalısınız. Kendi firkirlerinizi ve düşüncelerinizi içeriklerinize dökerseniz zaten diğerlerinden ayrılmış olursunuz. Ancak sürüden tamamen kopmak için kendinize has yöntemler geliştirebilir, diğerlerinin denemediklerini deneyebilirsiniz. Unutmayın başarısız da olabilirsiniz. Ama en azından cesur davranıp denediğinizi kabullenebilirsiniz.

GÖRSEL ŞÖLENİ KİM SEVMEZ

Hiçbir internet kullanıcısı sayfalar dolusu içerikler okumak istemez. İçeriklerin arasında serpilmiş görseller her zaman dikkatin yeniden toplanmasını sağlamaktadır. diğer yandan sadece görsellerden oluşan içerikler de oluşturabilirsiniz. ancak burada dikkat etmeniz gereken şey araştırmacı olmanız gerektiğidir. Sürüden ayrılmak istiyorsanız yeni görseller bulmalısınız, hatta elinizden geliyorsa bu görselleri kendiniz bile hazırlayabilirsiniz.

YORUMLARI ES GEÇME

Çoğu blogger olumsuz yorumlardan hiç hoşlanmıyor ve bu yorumlara değer vermiyor. Başkalarından farklı olmak istiyorsanız her yoruma aynı düzeyde ilgi göstermelisiniz. Bu zaten sizin diğer blog yazarlarındna farklı olduğunu gösterecektir. Bunu yaparken olumsuz yorumları dikkate aldığınızı gösterebilir ve okuyucularınıza kendinizi geliştireceğinizi ifade edebilirsiniz.

BAŞKA PLATFORMLARDA YER EDİN

Sadece kendi blogunuzda yazmanız okuyucu dünyasına açılmanıza engel olur. Bu nedenle sürüden ayrılın ve başka bloglarda misafir olarak yer alın. Markaların bloglarında yazabileceğinizi söyleyin ve teklif götürün. İsminizin güzel projelerde yer alması sizi zaten diğerlerinden ayıracaktır.

 

46 View