Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Blog yazarlığı neler kazandırır?

Hayatınız boyunca onlarca hobiye sahip olabilirsiniz. ancak bunların arasından sadece bazıları tıpkı blog yazmak gibi hayatınızı değiştirebilir. Blog yazmanın birçok yönden avantajı bulunmaktadır. Öncelikle blog yazmak hayatı yaşama şeklinizi değiştirebilen bir etmendir. Blog yazarken algılarınız sürekli açık olacak ve değişeceksiniz. Hayatı yaşama şekliniz de evrilecek. Blog yazmak zoraki bir durum olmamalı. Blog yazmanın hobiden hiçbir farkı yoktur. Ancak yine de size birçok şey kazandırır. Sadece kafanızı dağıtmanızı sağlamaz maddi anlamda da yardımcı olur. Peki, başka neler kazandırır?

DAHA İYİ BİR YAZAR OLURSUNUZ

Blog yazmak özünde kelimelere dayanan bir işlemdir. Blog yazmak da her anlamda daha iyi bir yazar olmanızı sağlayacaktır. İster bir kitap yazın isterseniz bir tebrik kartı veya özgeçmiş, hepsinde de blog yazmanın etkilerini hissedecek ve kelimelerle oynadığınızı göstereceksiniz. Aynı zamanda düşüncelerinizi ifade etme açısından da blog yazmanın birçok kazanımı bulunmaktadır. Bazen sözcüklere dökemediklerinizi yazarak anlatmak kadar iyisi yoktur.

YENİ İNSANLARLA TANIŞIRSINIZ

Belki de sadece kendini için bir blog yazıyorsunuz. Ancak takipçileriniz olacak ve siz de yeni insanlar tanıyacaksınız. Bu insanlar hiç görüşmediğiniz kişiler olabilir ya da bir sokak ilerinizde oturabilir. Yine de yeni insanlar tanıyacak ve onlardan çok şey öğreneceksiniz. Sadece düşüncelerinizi paylaşarak onlarca yeni arkadaş edinebilirsiniz.

PARA KAZANIRSINIZ

Blog yazmanın tadını çıkarmanız için para kazanmanıza gerek yoktur. Ancak yine de başarılı bir blog yazarıysanız para da kazanacaksınız. Düşünsenize blog yazmak gibi bir hobiniz var ve bu size para kazandırıyor. Başka ne isteyebilisiniz ki?

BAŞKALARINA İLHAM VERİRSİNİZ

Yazdıklarınızla, çizdiklerinizle ve paylaştıklarınızla başkalarına ilham verebilirsiniz. Bu da bana göre blog yazmanın en önemli kazancıdır. Yeni şeyler üretmek ve başkalarına da üretmeleri için ilham vermek inanılmaz bir haz olabilir. Düşüncelerinizi özgür bırakarak başkalarını da özgürleştirebilirsiniz.

KİŞİSEL BİR GÜNLÜĞÜNÜZ OLACAK

Blog yazarak aslında yıllar sonra dönüp bakabileceğiniz kişisel bir günlük tutuyorsunuz.                Böylelikle gözlemci olma yeteneğiniz artacak, geçmişte yaptığınız hatalardan ders çıkaracaksınız. Düşüncelerinizi ve sizi içeren içerikler hiçbir zaman b,r yangında kül olmayacak ya da kaybolmayacaktır. Bu da kazanılan en değerli şeylerden biridir.

78 View