Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bloglardan Websiteye Ziyaretçi Çekilmesi

Bir blog oluşturmak kolaydır, ancak önemli olan bloga ve web sitenize trafik çekmekte başarılı olmaktır. Yıllar geçtikçe markaların kendilerine ait blog oluşturma oranı da arttı. Hedef kitleye ulaşmak bu sayede hem daha fazla kolaylaşırken hem de müşterilerin dikkatini çekerken yeni konularla alakalı bilgi edinmeleri sağlanmaktadır. Bir markanın şirket blogu olması günümüzde zorunlu bir durum bile diyebiliriz. Çünkü potansiyel müşteriler kimi zaman bir konuyla alakalı araştırma yaparken markanın kendi web sitesini değil bloguna ulaşabilir. Bu durumda marka blog paylaşımları üzerinden yeni müşteriler kazanması mümkündür.

Bir blog, bir web sitesine trafik çekmenin en iyi yollarından biridir. Blogunuza düzenli olarak harika içerikler ekleyerek, ziyaretçilere yararlı kaynaklar sağlayarak ve arama motorlarının dizine eklenmesi için daha fazla sayfa yayınlayarak bunu gerçekleştirmek mümkündür.  Kaliteli makaleler, web sitenize gelen bağlantıları arttıracak, markanızı güçlendirecek ve okuyucuların, mevcut müşterilerin ve potansiyel müşterilerin sadakatinin artmasına neden olacaktır.

Peki, bunu nasıl başarabilirsiniz?

PROFESYONEL BLOG TASARIMI

Blogunuz, okuyuculara yansıtmak istediğiniz profesyonel imajı sunmalıdır. Bu, markanızı güçlendirecek, güvenilirliğini artıracak ve satışların artmasına yardımcı olacaktır. Birçok blog yazarı tarafından yapılan bir hata, blog tasarımlarına çok fazla reklam ve gerekli olmayan resim yerleştirmektir. Birçok ziyaretçi bunu gereksiz bulacak ve içeriklerinizi okumadan siteden çıkacaktır.

SEO DOSTU BLOG

Web sitenizin yalnızca insanlar için iyi görünmesi gerekmez, içeriğinizin verimli bir şekilde taranabilmesi için arama motorları tarafından kolaylıkla yorumlanması gerekir.  Bu nedenle SEO dostu bir blog oluşturmanız şarttır. Böylelikle arama motorlarında ilk sıralarda görünebilir ve web sitenize bu sayede trafik çekebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

Blog içeriklerinin sosyal medyada paylaşılması ve web sitesine yönlendirilmesi web sitesi trafiğini büyük ölçüde arttıracaktır. Aynı zamanda blogda web sitesinin bağlantısının da olması gerekmektedir. Aksi halde sadece blog sayfası trafik alacaktır.

37 View