Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Blogların Diğer Sosyal Ağlarla Bağlantısı

Blog markalaşma anlamında önemli bir adımdır. Hedef kitle sevdiği ve ürünlerini satın aldığı markanın içeriklerini, hikayesini ve paylaşımlarını görmek ister. Bu da bir blog ile mümkün olmaktadır. Ancak bu demek değildir ki bir marka sadece blog ile müşterileriyle iletişime girebilir. Bunun yanı sıra sosyal medya üzerinden de hedef kitleye ulaşmak mümkündür. Bu noktada blog ve sosyal kanallarla bağlantı önem teşkil etmektedir. Blogu bulunan her marka blogunu sosyal medya hesaplarından da tanıtmalı ve hedef kitlesini yönlendirmelidir.

Sosyal medya kanallarından müşterilerinizi blogunuza yönlendirmek için bazı adımları izlemek gerekmektedir. Bu adımlar ise şunlardır;

SOSYAL MEDYA PROFİLLERİNİZDE BLOGUNUZUN BAĞLANTISI OLSUN

İşletmeniz için bir blog oluşturduktan sonra, bunu sosyal medyada tanıtmanıza yardımcı olacak ilk adım, sosyal medya profillerinizde görünür hale getirmektir. Bu nedenle de tüm sosyal medya profillerinizde hedef kitlenizi blogunuza yönlendirecek bir bağlantı olması şarttır. Bu bağlantı ile potansiyel müşterilerinizde iyi bir izlenim bırakarak, mevcut mmüşterilerinize de yeniden hatırlatma yapabilirsiniz.

KULLANICILARINIZI BLOGUNUZA YÖNLENDİRMEK İÇİN SOSYAL MEDYA KAMPANYALARI OLUŞTURUN

İnsanlara, özellikle blog için sosyal medya kampanyaları oluşturarak veya blogu kampanyanız için gerekli bir aşama olarak dahil ederek blogunuzu ziyaret etmek için daha fazla sebep verin. Sosyal medyada duyuracağınız her kampanyanın hesabınızın olduğu tüm kanallarda aynı anda var olması da önemlidir. Hedef kitlenizdeki her kullanıcı tek bir sosyal medya hesabından sizi takip etmiyor olabilir. Bu nedenle tutarlı olmak gerekmektedir.

BLOG YAYINLARINIZI SOSYAL MEDYA YAYINLARINIZLA BİRLEŞTİRİN

Markanızın blogunda yayınlanan herhangi bir içeriği aynı anda sosyal medya hesaplarında da paylaşmanız daha fazla trafik almanıza neden olacaktır. Diğer yandan içeriklerin düzenli olarak yayınlanması müşterilerinizde bir beklentiye neden olacağı için daha fazla etki almanız mümkündür. Moda sektöründeki bir marka için blogunda modaya dair içeriklerin olması doğaldır. Ancak bu içerikleri farklılaştırarak sosyal medyadan duyurmak daha iyi bir yönelime neden olacaktır.

43 View