Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dijital İletişimin 5 Temel Noktası

Dijital iletişim gün geçtikçe daha popüler olmaya devam ederken, pazarlama kanalları içindeki önemini daha çok göstermektedir. Strateji geliştirmek ve kaynakları ayırmak için işletme liderleri mevcut dijital girişimlerinin etkinliğini anlamalıdırlar. Bunu yapmak için harika bir yol vardır. O da dijital denetiminizi gerçekleştirmektir.
Doğru insanlara ulaşmasını istiyorsanız içeriğiniz hakkında aklınızda tutmanız gereken şeyler var. Eğer bu şeylerin ne olduğunu merak ediyorsanız, şanslısınız demektir. Dijital iletişimden en iyi şekilde yararlanmak için 5 temel nokta bulunmaktadır.

ERİŞİM
Arama motorlarında anahtar kelimeleri ne kadar iyi derecelendirdiğinizi (organik olarak) ne kadar iyi ölçtüğünüzü görmek için bazı araçlar kullanın.
Doğru bir e-posta pazarlama programınız var mı? Açık ücretleriniz, tıklanma oranlarınız vb. istitastikleriniz nedir? Bu konularla alakalı detaylı sonuçlarla kendinizi değerlendirin.
Markanızın sosyal medya kanallarında hesapları var mı? Beğenenler, takipçiler, aboneler, kanal görüntülemeleri, video/resim görüntülemeleri vb. araçlarla potansiyel erişimi ölçebilirsiniz.

WEB SİTESİ VE SOSYAL MEDYA MİMARİSİ
Web sitesinin kullanılabilirliğini değerlendirin. Mutlaka yükleme zamanı, bağlantı bütünlüğü, gezinme vb. gibi konuları test edin.
Sosyal medya kanallarınız ne kadar iyi oluşturulmuş? Profiller, açıklamalar, etiketler, bağlantılar vb. araçlar iyi bir şekilde optimize edilmiş mi?

İÇERİK
Bir içerik stratejiniz var mı? İçerik oluşturma iş akışınız var mı? İçerik dijital iletişimin en önemli parçasıdır. Onu yok sayamazsınız. Diğer yandan içerik ögeleriyle alakalı detaylı bir ölçümleme yapmanız işinize yarayabilir. Hedef kitleniz metin, video veya görsel içeriklerin hangisine daha fazla tepki veriyor?

ENTEGRASYON
Hedef kitlenizin sosyal medya kanallarından web sitenizden erişilebilmesi gerekir. Bunun entegrasyonu sağlandı mı, yoksa bu konuyu atladınız mı? Diğer yandan tüm sosyal medya kanallarında bulunan profillerinizde diğer sosyal medya kanallarındaki hesaplarınızı barındırmanız şarttır.

ÖLÇÜM
Performansı ölçmek için tek bir metrikten çok farklı metrikleri kullanmanız sizin için avantaj sağlayacaktır. Ölçüm ve raporlama sıklığınızı ayarlamanız gerekir. Bunu bir plan haline getirin. Geribildirimler raporlanıp buna göre analiz ediliyor mu?

75 View