Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dijital Pazarlama Otomasyonu İçin Hazır Olduğunuzun İşaretleri

Elbette bir dijital pazarlama otomasyonu çözümü uygulamak için birçok neden var. Bunların hepsi de şirketinize, benzersiz zorluklara ve geleceğinize yönelik hedeflerinize bağlı. İşte, şirketinizin dijital pazarlama otomasyonuna geçmeye hazır olduğunun en iyi işaretleri;

Dönüşümler Azaldı

E-posta kampanyalarınızdan elde edilen dönüşüm sonuçları düşmeye başlıyor ve olasılık tabanının tamamen dışarıya çıkmasını engellemeye çalışıyorsunuz. Dijital pazarlama otomasyonu toplu e-posta mesajlarından uzaklaşmanızı sağlayarak, kampanyaları kullanır ve potansiyel müşterilerinize doğru zamanda doğru bilgi sağlar.

Yüksek Maliyetli Hatalar

El emeğine olan ihtiyaç arttıkça, insan hatası olasılığı konusunda hep endişeleriniz olması normaldir. Anlaşılabilir bir hata da, yanlış kişilere çok fazla e-posta gönderilmesine neden olabilir.

Rekabet Arttı

Rakipleriniz dijital pazarlama otomasyonu kullanıyor ve bu nedenle sizden önce potansiyel müşterilere ulaşıyor. Rekabette bu kadar geride kalmak ne eğlenceli ne de karlı bir durumdur. İyi bir ürününüz veya hizmetiniz varsa, hikayenizi rekabetçi bir ürün veya hizmet satın aldıktan sonra değil de doğru zamanda sunabilmeniz gerekir.

Rastgele Pazarlama Yapıyorsunuz

Pazarlama programlarına çok para harcıyorsunuz, ancak neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını anlayamıyorsunuz. Çabalarınızı kazançla eşleştirmenin bir yoluna ihtiyacınız var, böylece pazarlamanızın etkisini en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Yeterli Bütçe

Pazarlama bütçeniz çok küçükse dijital pazarlama otomasyonu zamanı gelmiş olabilir. Pazarlamanızda daha büyük bir yatırımı haklı kılmak istiyorsanız, pazarlamanızın zaten sahip olduğu etkiyi gösterebilmeniz gerekir.

Pazarlama Güvenilirliği

Bu dijital pazarlama otomasyonunu benimsemenin en önemli nedeni olabilir. Pazarlamacılar, herhangi bir organizasyonda masaya oturmalıdır, ancak her zaman böyle değildir. Dijital pazarlama otomasyonu, ekibinizi bir maliyet merkezi yerine bir gelir yaratıcısı olarak konumlandırabilir. Bu da hak ettiğiniz güvenilirliği ve etkiyi size kazandırır.

37 View