Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dijital Pazarlama Otomasyonu İle Başarıya Giden Yollar

Dijital pazarlama otomasyonu, satış ve pazarlama ekiplerinin birden fazla kanalda hedef kitle ile daha etkili iletişim kurmalarına olanak tanır. Böylece, şirketlerin doğru mesajı doğru kişiye doğru zamanda sunmalarına izin verir. Ancak bunun sizi aldatmasına izin vermemelisiniz. Dijital pazarlama otomasyonu, bir plan oluşturmak, daha sonra içeriği kullanmak ve pazarlama ve satış uzmanlarınızın olası satışlar ve yatırım getirisi elde etmede daha etkili olmasını sağlayacak kurallar ayarlamayı gerektirir.

Strateji

Genel işletme hedeflerinizle uyumlu, açık bir dijital pazarlama otomasyonu stratejisi geliştirin. Ekibinizle etkileşimde bulunun ve geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha modern tekniklere geçiş yaparken aynı fikirde mutabık olun.  Son olarak, ekibiniz için gerçek zamanlı hedefleri zaman aralıklarıyla belirleyin, ardından uygulama boyunca ince ayarlamalar yapın.

Acele Etme

Dijital pazarlama otomasyonuna ilk geçiş yaptığınızda, basitçe başlayın. Tüm yeniliklere boğulmak çok kolay. Satış kanalınıza ait aşamaları tanımlamaya odaklanın. Zaman ilerledikçe, neyin işe yarayıp ve neyin çalışmadığını görmeye başlayacaksınız.

Rehber

E-posta kampanyalarınız yalnızca listenizin kalitesi kadar iyidir. Bu nedenle, içe aktarmadan önce listelerinizin temizlendiğinden ve geçerli e-posta adresinizin olduğundan emin olun. Bu, gönderme oranınızı olumsuz olarak etkileyebilecek bir durumu ortadan kaldıracaktır.

İçerik

Potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmek için en önemli silahınız içeriktir. Kitlenizin farklı şahsiyetlerine hitap eden harika içerikler oluşturmaya devam ederek, dijital pazarlama otomasyon yaklaşımınızın sonuç vereceğini garanti edebilirsiniz.

Potansiyel Müşterilerinizi Besleyin

Tipik olarak, dijital pazarlama otomasyonunun birincil amacı, kitlenizle değerli bir ilişkiye başlamanız ve devam ettirmenizdir. Bu, nihayetinde satış ekibinizin potansiyel müşteri sayısını ve kalitesini artıracaktır

34 View