Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dijital Pazarlama Otomasyonu İle Neler Yapabilirsiniz?

Neredeyse her pazarlamacı, dijital pazarlama otomasyonunun talep yaratmak için bir nimet olduğunu bilir. Ancak, potansiyel müşterilerin bir şirketin ürün veya hizmetleri konusundaki bilinirliğini ve ilgisini artırmak kesinlikle dijital pazarlama otomasyonunun vazgeçilmez bir fonksiyonudur. Ancak hikaye elbette burada son bulmuyor.

Çünkü dijital pazarlama otomasyonu çok daha fazlasını yapabilir.

Bazı pazarlamacılar dijital pazarlama otomasyonunu yalnızca talep yaratma amaçları için kullanıyor ve marka bilinci oluşturma ve müşteri pazarlama ihtiyaçlarını karşılamak için mevcut teknolojilerini nasıl kullanabileceklerini tam olarak anlamıyorlar. Ve maalesef dijital pazarlama otomasyonunun yararlarından neredeyse üçte ikisini kaçırıyorlar.

Dijital pazarlama otomasyonunun kapsamını genişletmek karmaşık değildir. Talep üretimi için kullanılan taktikler aynı zamanda diğer pazarlama disiplinlerine de uygulanabilir.

Marka Pazarlaması

Marka Pazarlama görevleri ve sorumlulukları halk, basın, analist ve nüfuz sahibi ilişkileri içerebilir. Kurumsal İletişim, sosyal medya, reklam, etkinlikler ve sponsorluklar ve içerik pazarlama da bunların arasındadır.

Marka oluşturma, markanızın sesini ve konumunu stratejik olarak iletişim altına almaya dayanır. Müşterilere verdiğiniz sözdür ve şirketinizin büyümesindeki her aşamayı canlandırmanız gerekir.

Marka hedeflerinize ulaşmak için dijital pazarlama otomasyonunu kullanırken şu taktikleri deneyin;

Basın Duyurusu ve Kurumsal İletişim: PR faaliyetini gelir getiren süreçle bağlantılı hale getirmek için basın bültenleri için izlenebilir URL oluşturun. Basın bültenlerinin satışa nasıl katkıda bulunduğu konusuna bakın. İç bültenleri, e-postaları oluşturun ve çalıştırın ve çalışanların katılımını izleyin.

Marka Kimliği Yönetimi: Markanızın tüm ekipler ve tüm kanallar arasında tutarlı olduğundan emin olun. Marka görünümü ve hissi, logo kullanımı ve üstbilgi/altbilgi de dahil olmak üzere görselleri dijital pazarlama otomasyonu ile denetleyin.

Etkinlik Yönetimi: Etkinlikler büyük bir yatırımdır. Bu nedenle onlardan en iyi şekilde yararlanın. Önceden ve sonrasında, kimlerin davet edileceğini ve tüm iletişimi daha hassas ve daha az çaba ile yöneteceğinizi bilin. Kolaylaştırmak için otomatik bir iş akışı yaratın, bir sonraki etkinliğin iş akışını tekrar kullanın.

Talep Üretimi

Talep Üretimi görevleri ve sorumlulukları, liderlik puanlaması, satış hizalaması, içerik pazarlaması ve saha pazarlaması gibi pazarlama faaliyetlerini içerebilir.

Talep üretimi hedeflerinize ulaşmak için dijital pazarlama otomasyonunu kullanarak bu taktikleri deneyin;

Potansiyel Müşterileri Arayın: Web sayfalarınızdaki ve açılış sayfalarınızda SEO denetimlerini çalıştırarak organik arama sıralamanızı geliştirin. Sayfalarınızın, içeriğinizin ve formlarınızın sosyal promosyonlarını planlayın. Web sitesi ziyaretçisi uyarıları ekleyin, böylece satış ekibi detay sahibi olacaktır.

Web Sitesi Ziyaretçilerini Satış Taleplerine Dönüştürün: Web sitesi trafiğini, satış ekipleriniz için uygulanabilir yollara dönüştürmek için potansiyel müşteri yakalama formlarını kullanın. En iyi sonucu bulmak için açılış sayfası kopyalamayı, başlıkları ve harekete geçirici mesajları test edin.

59 View