Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dijital Pazarlama Otomasyonu Öncesinde Yapmanız Gerekenler

Bir dijital pazarlama otomasyonu programına yatırım yapmayı mı düşünüyorsunuz? Cevap evet ise  tebrikler. Ancak, dijital pazarlama otomasyonu yazılımı satın almadan önce yapmanız gereken çok iş var. İşte önce tamamlanması gereken bir kontrol listesi;

Veritabanını Temizleyin

Dijital pazarlama otomasyonu veriler üzerinde çalışır. Bazıları davranışsal verilerdir, ancak başlangıç noktası mevcut veritabanınızdaki verilerdir. Bu nedenle bir dijital pazarlama otomasyonu satın almadan önce mutlaka kapsamlı bir temizlik yapın ki müşterilerinize yanlış mailler gitmesi ya da karmaşa yaşanmasın.

Planlama Yapın

Dijital pazarlama otomasyonuna geçiş yapmadan önce kapsamlı bir planlama yapmanız önemlidir. Böylelikle dijital pazarlama otomasyonuna geçiş yaparken bembeyaz bir sayfa açmış olursunuz ve işleriniz aksamaz veya karmaşıklaşmaz. Planlı hareket ederseniz daha başarılı olursunuz.

Harekete Geçirici Mesajlarınızı Yazın

Bir anlamda, tüm çalışmalarınız insanların harekete geçirici mesajlarınıza yanıt vermesiyle taçlanır. Onları dikkatle düşün. Birkaç test ayarlamayı düşünün. Ardından, dijital pazarlama otomasyonu sisteminizi kurma zamanı geldiğinde, etkili harekete geçirici mesajlara sahip olacaksınız ve bu sadece boş alanları doldurmak için öylesine yazılmış mesajlar değil, üzerine düşünülmüş mesajlar olacak.

Beklentileri Yönetin

Dijital pazarlama otomasyonu etkili, ancak sihir değildir. Sonuçları görmeden birkaç ay içinde çalışmayı bekleyin. Şirketinizdeki tüm tarafların da bunu anladığından emin olun.

Sonuç

Dijital pazarlama otomasyonu, pek çok açıdan, yalnızca pazarlama için sistematize edilmiştir. Verimliliği arttırıyor ve daha iyi sonuçlar almanızı sağlıyor, ancak diğer yandan da işinizi kolaylaştıracak tüm parçalara sahip. Yani dijital pazarlama otomasyonu, parçalarının toplamından daha büyük. Ancak çalışması için tüm parçalara ihtiyacınız var.

27 View