Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dijital Pazarlama Otomasyonu ve İçerik Pazarlama

Konu potansiyel müşterilere gelince, içerik kral olmaya devam ediyor. İçerik pazarlama ajansları, blog gönderilerini, e-Kitapları, podcast’leri, teknik raporları, sosyal medya yayınlarını, videoları ve kendileri için daha birçok içerik türünü geliştirmek için teknik ve yaratıcı uzmanlığa sahip olmayan organizasyonlara adım atarak bu eğilimden yararlanmaktadır. Ajanslar, aşağıdakileri içeren içerik oluşturma becerisine zaten sahipler;

Yazma, düzenleme ve düzeltme

Grafik tasarımı ve üretimi

HTML düzenleme ve kodlama

Arama motoru optimizasyonu (SEO)

Eposta pazarlama

Sosyal medya

Analitik

Ajanslar ayrıca birden fazla takım ve projeyi koordine etme yeteneğine de sahiptir. Bir editör takviminin nasıl geliştirileceğini biliyor ve yanlış yerleştirilmiş bir tweet’ten ya da zaman aşımına uğramış bir blog yazısından kaynaklanan tüm sorunlara karşı hazır.

Bir içerik pazarlama kaynağı olarak, müşterileriniz için zor olanı yapıyorsunuz. Yüksek kaliteli, ilgili içerik üretmek. Yeni bir strateji ile mevcut işiniz büyüyüp gelişebilir. Nasıl mı? Çok basit, yalnızca dijital pazarlama otomasyonu ile.

İçerik Yayıncılığı ve Tanıtım

Dijital pazarlama otomasyonu ile müşterilerinizi harekete geçirecek bir içerik oluşturmanın yanı sıra, müşterilerinizin içerik kütüphanelerinin yönetimini ele alabilir ve varlık gelişimini denetleyebilirsiniz. Dijital pazarlama otomasyonu ile içeriği merkezi bir yerde barındırabilir ve organize edebilir ve onu sosyal medya ve e-posta da dahil olmak üzere çeşitli kanallarda paylaşabilirsiniz.

İçerik Takibi ve Raporlama

Dijital pazarlama otomasyonu, oluşturduğunuz içeriğin performansını test etmenize, izlemenize ve ölçmenize olanak tanır. Verileri analiz edebilir ve ayarlamalar yapmak ve hedef kitlenizin potansiyel müşterilere dönüşmesinin sağlanması amacıyla formülün bulunması için verileri kullanabilirsiniz. Bu içgörü düzeyiyle, kampanyalarınızın sonuçlarını da gösterebilir ve müşterilerinizle, her bir kampanyanın etkinliğini gösteren raporları paylaşabileceksiniz.

Gördüğünüz gibi, mevcut içerik oluşturma becerilerinize ve dağıtım araçlarına dijital pazarlama otomasyonu eklemek, siz ve müşterileriniz için güçlü bir çözüm oluşturabilir

42 View