Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dijital Pazarlama Otomasyonuna Ne Zaman Yatırım Yapmalısınız?

Adından da anlaşılacağı üzere dijital pazarlama otomasyonu e-posta veya metin gönderilmesi, sosyal medya yayını gibi çok çeşitli planlanmış pazarlama görevlerinin otomatikleştirilmesi için kullanılan bir araçtır. Genel olarak dijital pazarlama otomasyonu terimi pazarlamajılar tarafından bu görevlerin otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlayan yazılım ve çevrimiçi platformları ifade etmektedir.

Çoğu dijital pazarlam aotomasyonu araçları kullanıcıya analitik veri raporları derlemek için potansiyel müşterileri segmentlere ayırma, potansiyel müşterileri puanlama, test pazarlama metaryelini bölme ve katılımı izleme imkanı sağlamaktadır.

DİJİTAL PAZARLAMA OTOMASYONUNA YATIRIM YAPMANIN ZAMANI GELDİ Mİ?

Etkili pazarlama içeriği üretiyorsanız, yeni ve organik potansiyel ürün akışını istikrarlı bir şekilde üretiyorsunuz ve başarılı çabalarınızı ölçeklendirmeye hazırsınız demektir. Çabalarınızı besleyecek bir dijital apzarlama otomasyonu stratejisi üzerine yoğunlaşmanınz amanı gelmişken kendinize sormanız gereken bazı sorular bulunmaktadır. Bu soruların cevaplarını değerlendirerek dijital pazarlama otomasyonuna yatırım yapmanın zamanının gelip gelmediğini anlayabilirsiniz. İşte o sorular;

Yeni ve kaliteli potansiyel müşteriler için istikrarlı bir akış üretiyor musunuz?

Satış ekibi sunmuş olduğun kalite ipuçlarını kaçırdı mı?

Pazarlama ve satış, pazarlamayla alakalı ne gibi konuşmaların yapılması gerektiğini ve hangilerinin satışta olacğaı konusunda anlaştı mı?

Ziyaretçi yoğunluğuna göre şekillendirdiğiniz verimli bir içerik stratejiniz var mı?

Potansiyel müşterilerinizin dijital beden dilini her nokta ve pazarlama kanalında izliyor musunuz?

Ölçeklemek istediğiniz kanıtlanmış bir lider yetiştirme stratejiniz bulunuyor mu?

Yukarıda sorulan soruların hepsi dijital pazarlama otomasyonunun işletmeniz için işe yarayabileceğinin işaretleridir. Buradaki anahtar durum ise pazarlama otomasyonunun sizin için pazarlama yapmadığını, ancak başarılı çabalarınızı ölçeklendirmenize yardımcı olabileceğini anlamaktır

44 View