Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dijital Pazarlama Otomasyonunun Markanız İçin Faydaları

Dijital pazarlama otomasyonunun markanız için ne gibi faydalar sağladığına geçmeden önce dijital pazarlama otomasyonunun tam olarak ne anlama geldiğini açıklamak daha iyi olacaktır. Dijital pazarlama otomasyonu daha fazla olası satış oluşturmak, fırsat yakalamak ve pazarlama başarısını ölçmek için pazarlama ve satış katılımınızı otomatikleştirmenize yardımcı olan bir yazılım platformudur.

Dijital pazarlama otomasyonuyla pazarlama departmanları zaman ve kaynakları, tüm kampanyalarınızı tek bir çözümde basitçe yönetmeyi kolaylaştıran kullanımı kolay bir platformla korumuş olur. Aynı zamanda siz daha başarılı olmak için yapmanız gereken diğer şeylere zaman ayırırken kampanyalarınız ise otopilotta çalışır. Yapılan son araştırmalara göre dijital pazarlama otomasyonu kullanıcılarının %80’lik bölümü müşterilerinin sayısının arttığını söyledi.

DİJİTAL PAZARLAMA OTOMASYONU FAYDALARI

Zamandan Tasarruf

Dijital pazarlama otomasyonunda birden fazla kampanya zamanından önce planlanabilir ve kendi ayarlarınıza göre paylaşılabilir. Böylelikle çalışma saatleri diğer etkinlikler için kullanılabilir.

Verimlilik

Geleneksel manuel işlemlere otomatik bir alternatif sağlaması  nedeniyle zaman ve emek azaltılabilir. Böylelikle maliyet de azalır.

Veri Toplama

Müşterilere satış odaklı olmayan bir dokunuş noktası sağlar. Daha iyi bir içgörü, gelecekteki kampanyaları ve iletişimi iyileştirmek için veri toplamaya yardımcı olur.

Çok Kanallı Yönetim

Tek bir e-posta kanalını yönetmek kolay olsa da artık tüketicilerin bulunduğu birden çok kanal sayesinde hepsini takip etmek giderek zorlaşıyor. Dijital pazarlama otomasyonu sayesinde çok kanallı yönetim mümkündür.

Tutarlılık

Tüm pazarlama çalışmalarınızı tek bir süreçle birleştirmek birleştirilmiş bir marka sesi çıkarmanıza yardımcı olur.

Kişiselleştirme

Dijital pazarlama otomasyonu deneyimi kullanıcıya uyarlamaya yardımcı olur ve tamamen ilgili, daha fazla dönüşüm sağlayacak davetkar bir deneyim yaratır.

DİJİTAL PAZARLAMA OTOMASYONUNA HAZIR MISINIZ?

Dijital pazarlama otomasyonu site ziyaretçilerini cezbetmek ve onları potansiyel müşterilere dönüştürmek için mesajınızı sayısız çevrimiçi kanala dağıtarak aslında ayak işlerini yapıyor. Aynı zamanda potansiyel müşterilerin pazarlama içeriğiniz ile ve web sitenizdeki faaliyetleriyle olan etkileşimleriyle alakalı veri derliyor. Yani ihtiyacınız varsa ve doğru bir şekilde kullanmaya hazırsanız dijital pazarlama otomasyonu size göre diyebiliriz.

50 View