Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dijital Pazarlamada “En”li Kelime Gruplarından Kaçının

Hedef kitlenize doğru bir şekilde hitap edebilmek için bazı kelimelerden kaçınmanız gerekebilir. Dijital pazarlamada da en’li kelime gruplarını kullanmamanızı öneririz. Müşterilerinize hitap ederken sunduğunuz hizmet veya ürünün en iyisi olduğunu söyleyebilirsiniz. Ancak tüm rakiplerinizin aynı taktiği uyguladığını unutmamalısınız. Bu nedenle dijital pazarlama stratejinizde en’li kelime gruplarına yer vermemeniz daha başarılı sonuçlar almanıza neden olacaktır. Bırakın kullanıcılarınız sizin için en iyi olduğunuzu söylesin. Siz kullanıcılarınıza sunacağınız en iyi hizmeti düşünün ve başarılı olun.

Dijital pazarlamada yapılan hatalar sadece en’li kelime gruplarından oluşmuyor. Birçok konuda çoğu markanın yaptığı genel hatalar bulunuyor. Bunlardan en sık rastlananı ise şüphesiz hedef kitle belirleme başarısızlığıdır. Hedef kitlenin belirlenmesi her türlü pazarlama çalışmasında ilk adım olmalıdır. Ancak trajik olarak gözden kaçırmak da bir o kadar kolay olabiliyor. Bu nedenle markaların dijital apzarlama stratejisinin öncesinde hedef kitlesini belirlemesinde fayda olacaktır. Hedef kitlenin belirlenmesinin ardıdnan pazarlamanıza dair herhangi bir stratejiniz yoksa başarısızlık kaderiniz olmuş demektir. Pazarlamanın hiçbir kolunda strateji olmadan yola çıkılmamalıdır. Bu dijital pazarlamada da aynı şekilde kabul görmektedir.

Markaların dijital pazarlamada en sık un unuttukları şey mobil kullanıcılardır. Mobil kullanıcıları içeren bir stratejiye dijital apzarlamada yer vermemişseniz hedef kitlenizin yarısından fazlasını kendinize yabancılaştıracaksınız demektir. Mobil optimizasyon dijital pazarlamanın bel kemiğidir. Ancak yine de bu konuda hatalar yapılabiliyor. Bir diğer hata ise şüphesiz SEO’nun reddedilmesi diyebiliriz. SEO’yu reddetmek dijital pazarlamada hiçbir işinize yaramayacaktır. SEO anlayışı yoksa pazarlama varlığınız bozulacak ve başarısız olacaktır. SEO’nun temellerini bilmeniz dijital pazarlamada çok fazla işinize yarayacaktır. Dijiital pazarlama planı oluştururken yüzerce taktik aynı anda denenmek isteniyor. Ancak yapılması gereken hedef kitlenin en istediğinin bulunması, hedef kitlenin nerede olduğunun belirlenmesi ve hedef kitleye ulaşmak için stratejilerin belirlenmesidir.

51 View