Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dijital Reklam Kanalları Hangileridir?

Bugün reklamcılık, televizyondaki fenomen bir dizide yer alan reklam değildir. Reklam gelişti ve artık basılı yayınlar, statik reklam panoları, radyo ve televizyonla sınırlı değil. Modern teknolojiler, reklamcılığın tamamen yeni bir çağa açılması sağladı. Bu da dijital reklamcılık olarak vücut buldu. Dijital reklamcılık, pazarlamacıların ve reklamverenlerin kitlelerine yeni yollarla ve daha hassas bir şekilde erişmesini sağlar.
Eskiden geleneksel reklamcılıkta olduğu gibi dijital bir reklam da markanızın hikayesini anlatmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda geleneksel reklamların aksine, dijital reklamcılık daha evrensel ve esnektir. Bu da marka öykünüzü, metin, resim, video ve diğerler kanallar aracılığıyla anlatmanıza olanak tanımaktadır. Aslında dijital reklamcılık, ilk tıklanabilir reklamın 1994’de internette erişilmesinden bu yana oldukça gelişti. Bu gelişime ayak uydurmak için zaman kaybetmemek gerekiyor.
Dijital reklam kanallarının hangileri olduğuna değinmek gerekirse en önemli 3 dijital reklam kanalına yoğunlaşmak daha doğru olacaktır.

Google AdWords
Google tarafından sunulan bir dijital pazarlama aracı olan Google AdWords ile sitelerine trafik çeken, ürünlerini/hizmetlerini pazarlayan ve sonunda satışları artıran birçok işletme var. Dijital reklam kanallarının başında da bu nedenle Google AdWords geliyor. AdWords, ölçülebilir sonuçlar verir ve yatırıma değer. Reklamlarınız, hedef kitleniz sattığınız ürünleri/hizmetleri ararken doğru görüntülenir. Sonuçlar SEO’dan daha hızlıdır ve kampanyanız için reklamcılık maliyetlerinizi kontrol etmenize izin veren bir bütçe de ayarlayabilirsiniz.

E-posta
E-postanın gücünü dijital reklamcılık kanalı olarak kullanmak istemeyen girişimciler, hata yapıyorlar. Çağdaş dijital pazarlama ortamında bir e-posta, markanın katılımını teşvik etmek ve markanızı güçlendirmek için kullanılan bir araçtır. E-posta değerini artırmak için yapmanız gereken üç şey aşağıda belirtilmiştir:

Alıcıları teşvik eden mesajlar.
Aciliyet duygusu.
Kişiselleştirilmiş mesajlar.

Sosyal Medya
Elbette dijital reklamın olmazsa olmaz kanallarından biri de sosyal medyadır. Sosyal medya en iyi internet aktivitesidir ve her türden yaş grubundaki insanlar sosyal medyada çok fazla zaman harcamaktadır. Onların dikkatini sosyal medya reklamcılığı yoluyla çekmek şarttır

44 View