Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

SharpSpring

Dijital Pazarlama Otomasyonunun 3 Ana Faydası

İşletmelerin pazarlamalarını otomatikleştirmelerinin beraberinde gelen avantajlar çok fazladır. Hala birçok kişi farklı araçlarla çalışıyor, birbirleriyle bağlantısını koparmaya ya da çevrimiçi pazarlama şirketlerinin bağlantısız biçimlerinin geleneksel taktiksel eylemlerini gerçekleştirmek için kullanılıyor. Diğer yandan  dijital pazarlama otomasyonunun temel faydalarını bilmek bu gibi şirketlerin neler kaçırdıklarını görmelerini sağlayabilir.

Soğuk çağrıları ortadan kaldırır.

Otomatik pazarlama, satış ekibine  hazır ve nitelikli müşteri adaylarının listesini sunar, böylece çağrıların başarı şansını artıracaktır. Dijital pazarlama otomasyonu, potansiyel müşterilere, şirketin her etkileşimini gören ve otomatik filtreler oluşturarak, izleme araçları ve yetiştirme ile satışa sunuluncaya kadar potansiyel müşterilere eşlik eder.

Satış İşlemini Kısaltın

Potansiyel müşterileri bulmak için bir anket yaptınız. Etkin bir aramadan sonra, bir ilişki kurabilirsiniz. Zamanla, şirketinizin hizmetlerini sorunlarına çözüm olarak sunmak için yeterli güveni sağlamayı başardınız. Ancak zaman çok değerlidir ve pazarlamayı otomatikleştirmenin avantajlarından biri, satış sürecinin süresini kısaltır.

E-postalardan En İyi Şekilde Yararlanın

Potansiyel müşterilerinize ve müşterilerinize bağlı olmak, tüm işletmeler için son derece önemlidir. Bu amaçla en çok kullanılan araçlardan biri e-postadır. Ancak bazı e-postalar verimsiz hale gelebilir.

Dijital pazarlama otomasyonu yazılımı  ile mesaj içeriğini  alıcının çıkarlarına uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Ayrıca otomatik olarak kişi listeleri de oluşturabilirsiniz. Analiz aracı ile onlarla iletişim kurmak için en uygun zamanı programlayabilir ve hangi mesajın en etkili olduğunu ölçebilirsiniz.

50 View