Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yaratıcı Yazarlık

Yaratıcı İçerik Pazarlaması
İşletmeniz blogunu aktif olarak güncelliyor, sosyal medya platformları için yayınlar oluşturuyor ve iyi hazırlanmış e-postalar gönderiyor mu? Eğer sorunun cevabı evetse bu harika! İçerik pazarlamasının temelleri bunlardır çünkü. Google tarafından son geliştirilen yeniliklerle beraber kaliteli içerik üretmek giderek daha da önem kazanmaya başladı. Yaratıcı içerik pazarlaması, bu taktiği doğru bir şekilde ele almanız durumunda işletmenizin öne çıkmasına yardımcı olabilir. Esasen, yaratıcı içerik pazarlaması, insanları özlem duydukları içeriği, daha önce görmedikleri bir şeyi sağlamakla alakalıdır. Marka liderliğine, hikaye anlatmaya ve müşteri katılımına odaklanın ve pazarlama kampanyanız, diğer işletmelerin konuştuğu bir başarı olsun. İşte yaratıcı içerik pazarlamasının nasıl yapılacağı ile ilgili bazı fikirler;
MARKA LİDERLİĞİ
Dünyanın en popüler fast food restoranını düşündüğünüzde McDonald’s aklıma geliyor. En iyi kola satıcısı mı? Coca Cola. Bu şirketler marka liderleridir. Bu durumda yaratıcı içerik pazarlamasının da önemi büyük elbette. Markanız, diğer siteler tarafından taklit edilmek isteyecek türden bir hedefe sahip mi? Yaratıcı içerik bu durumda devreye girecektir. Yeni bilgiler bulun, yeniliklerden haberdar olun ve bunu içeriklerinize dökün. Böylelikle marka lideri olabilirsiniz.
YARATICILIK
Yaratıcı içeriğin temelinde elbette ilginç ve farklı bir şeyler anlatmanız gerektiği gerçeği vardır. Akıllı pazarlamacılar, sıkıcı bilgileri yaratıcı bir biçimde sunarak hedef kitleyi harekete geçirebilir. Bu nedenle içerik pazarlamasında yaratıcılık oldukça önemlidir. Herkesin yaptığını yapmaktan vazgeçin ve sınırlarınızın dışına çıkarak insanların hoşlanabileceği yaratıcı ve viral içerikler üretmeye odaklanın.
HEDEF KİTLEYLE BAĞLANTI
Hedef kitlenizle bağlantı kurmak düşündüğünüzden çok daha fazlasını kazandıracaktır. Bunu yaparken sosyal medyada GİF bağlantılı içerikler oluşturabilir, canlı yayında hedef kitlenizin sorularını yanıtlayabilir veya onların görüşünü isteyebilirsiniz. Böylelikle onlarla etkileşime geçer ve aranızdaki ilişkiyi daha da güçlendirirsiniz.

98 View