Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

En İyi Blog Oluşturmada Gelişmiş Teknikler

Bir blogu nasıl oluşturacağınızı merak ettiyseniz, şanslısınız, çünkü bugünkü yazımda anlatacağım şey tam da bu. İhtiyacınız olan sadece 20 dakika. Ve bunun için HTML, kodlama veya grafik tasarımı hakkında herhangi bir bilgiye ihtiyacınız yok.

Neden bir blog başlatmak istediğinizi biliyor musunuz?

Hedefinizi biliyorsanız, yönünüzü bulmak daha kolay olur, değil mi? İnsanlar çeşitli sebeplerden dolayı blog oluşturmak istiyor. Bugün, en iyi şekilde blog yönetmek için neden bir blog oluşturmak istediğinizi bilmeniz gerekir. Para kazanmak mı istiyorsunuz, blog hesabınızı bir günlük olarak mı kullanacaksınız, insanlarla iletişime geçmek mi istiyorsunuz, markanızın bir blog sayfası olsun diye mi bunu yapıyorsunuz?

Blogunuz ne üzerine odaklanacak?

Seyahat blogları, vejetaryen bloglar, romantik bloglar, pazarlama blogları, siyasi bloglar veya moda blogları blog türlerinden bazılarıdır. Peki sizin blogunuz ne üzerine? Blogunuzun odağı veya teması ne olacak?

Ne yapmaktan mutlu olursun? Moda, teknoloji, girişimcilik, liderlik, yemek, seyahat, ilişki, filmler veya kurgu mu? Muhtemelen bloglamanız gereken şey budur. Bu konuyla ilgili tutkulu iseniz, bu konuda yararlı bilgiler paylaşmaya devam edebilirsiniz. Bugün bir blog oluşturun, sevdiğiniz şeyleri, bildiklerinizi ve neler öğrendiğinizhakkında konuşun.

Kullanacağınız blog platformuna karar verin

Bir blog oluşturmak için öncelikle hangi platformda yer alacağınızı seçmeniz gerekir. Şuan en çok kullanılan iki platform bulunmaktadır. WordPress ve Blogger. Her ikisi de ücretsizdir ve farklı ara yüzlere sahiptir.  Öncelikle biraz inceleyerek hangisine karar vereceğinizi bulabilirsiniz.

Hangi hosting firmasını kullanacaksın?

Eğer ticari amaçla bir blog oluşturmayı hedefliyorsanız o halde bir hosting firması ile temasa geçmeniz gerekebilir. Hosting firması seçerken müşteri hizmetlerinin iyi olmasına, deneyimli olmalarına ve size diğerlerinden farklı ne sunduğuna bakmalısınız.

İçerik oluşturmaya başlayabilirsiniz

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra içerik oluşturmaya başlayabilirsiniz demektir.

53 View