Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Entegre İletişim Planı Oluşturmak

Pazarlama iletişimi stratejiniz, hedef pazarınızdaki markanızın farkındalığını geliştirecektir. Kitleniz sizi tanımaya başladığında siz de onları tanıyorsunuz ve böylelikle satış süreci başlıyor. Tutarlı bir marka deneyimi yarattığınızda, daha iyi ilişkiler ve daha fazla satış için bir temel oluşturursunuz. Kapsamlı bir entegre iletişim planı geliştirmek ve başarınızı hızlandırmak için bazı adımlar atmanız şarttır.

FARKLI PAZARLAMA İLETİŞİMLERİNİ TANIMLAYIN
Stratejinizin bir parçası olarak çeşitli pazarlama iletişimlerine erişebilirsiniz. Mevcut seçenekler arasından seçim yapın ve mümkün olduğunca fazlasını ekleyin;
İçerik Pazarlaması: Potansiyel alıcılarınızın satış sürecini başlatmadan önce öğrenmelerine yardımcı olmak için içeriğinizi blog, premium içerik, pazarlama otomasyonu ve dinamik web sitesi içeriği aracılığıyla çevrimiçi olarak hazırlayın.
Reklamcılık: Reklamcılık, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi alacak olanlar içindir. Bunu hedef kitlenizin dikkatini çektiğinizden emin olmak için tıklama başına ödeme reklamları, sosyal medya pazarlaması ve diğer çeşitli kanallar vasıtasıyla yapabilirsiniz.
Satış Promosyonları: Doğru kullanıldığında promosyonlar kesinlikle satış sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir. Özel indirimler, deneme teklifleri ve diğer sınırlı promosyonlar, alışveriş yapanlarda bir aciliyet hissi uyandırarak satın alma kararı vermelerini sağlayacaktır.
Sosyal Medya: Sosyal medya, ilişki kurma, marka bilinirliği geliştirme ve web sitesi trafiğini oluşturma yolundaki kapıları açar. E-posta pazarlaması ve arama motoru optimizasyonu ile birleştiğinde, sosyal medya kullanan çevrimiçi pazarlama kampanyaları gerçekten olağanüstü sonuçlar doğurabilir.

PAZARLAMA İLETİŞİM PLANI GELİŞTİRİN
Genel satış ve pazarlamanızı desteklemek için pazarlama iletişimlerinize odaklanın. Mesajlarınızın tutarlı olmasını sağlamak için pazarlama iletişimi planlarınızın tüm pazarlama ve satış programlarınızla uyumlu olması gerekir. Akılda tutulması gereken bir diğer konu da, doğru içeriği, doğru yerde ve doğru zamanda sunmaktır.

MÜŞTERİLERİN KARAR VERME SÜRECİNİ ANLAYIN
Müşterilerin bir ürün ya da hizmeti satın almayı kararlaştırdıklarında nasıl bir yol izlediklerini anlayın ve neden sizi seçtiklerini keşfedin. Çoğu müşterinin karar verme süreci temel bir düzende ilerler;
Bir sorunu tanımlarlar.
Bilgi ararlar.
Sorunu çözebilecek ürünleri ve hizmetleri belirlerler.
Hangi alternatifi alacaklarını seçerler.
Satış sonrası deneyimlerini değerlendirirler.
Tüketici davranışının karmaşık yapısını anlayan şirketler, iletişim etkinliğini artırabilirler.

44 View