Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Etkili ve Profesyonel Bir Kartvizitte Neler Yer Almalı?

Kartvizitinizde etkili bir tasarım kullanıyorsanız, sizin veya işletmenizin kalıcı bir izlenim yaratmasına yardımcı olabilir. Geleneksel kartvizitler, adınızı, unvanınızı ve iletişim bilgilerinizi oldukça basit bir şekilde içerir. Geleneksel olmayan tasarımlar ise birinin dikkatini çekmenin harika bir yoludur ve kartınızın sizi diğerlerinden ayırdığından emin olmanıza yardımcı olabilir.

Her şey dijital olsa da, basılı bir kartvizit yüz yüze yapılan ticari etkileşimlerde başarılı olduğu test edilmiş gelenektir. Ancak etkili bir kartvizit tasarımında tam olarak nelervardır? İşte size bazı ipuçları;

BİLGİ

Bir kartvizitin temel amacı kişilerin sizinle kolayca iletişim kurmasını sağlamaktır . Sadece mutlaka gerekli olan iletişim bilgilerini ekleyin. Örneğin, e-posta, telefon, web sitesi, adres, isim ve iş unvanı. Bir kartvizitte çok sınırlı bir alan vardır, bu nedenle metin bilgisini sınırlayarak dikkat çekebilirsiniz.

MARKA

Kartvizit, markanızı anlatır. Profesyonel bir kartvizitte şirketinizin logosu ve renkleri kullanılmalıdır.

BOYUT

Eğer şimdiye kadar kartvizitlerinizi daha büyük, daha küçük veya rakiplerinizden ayrılmak için farklı bir şekilde yapmayı düşünüyorsanız bu durumda düşünülmesi gereken avantajlar ve dezavantajlar olduğunu söylemem gerekiyor. Genellikle kartvizit boyutu cüzdanlara göre  tasarlanmıştır. Kartvizit bu boyuta uymazsa, çöp kutusuna atılabilir ve potansiyel işinizi kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle, bu boyutlara uyarken dikkat çeken bir tasarım yaratmak en iyisidir.

KAĞIT

Kartvizitiniz sağlam olmalı ve cüzdanınızda yırtılmamalıdır. Tıpkı güvensiz bir el sıkışma gibi bu da iyi bir izlenim bırakmaz.

TASARIM

Kartvizit tasarımı hem iletişim bilgilerinizi hem de marka bilgilerini çok küçük bir alanda sunmalıdır. Bu nedenle, tasarımın temiz ve düzenli tutulması en iyisidir. Okunaklılığı etkilediğinden, uygun yazı tiplerini ve yazı tipi boyutlarını seçmek de önemlidir. Küçük bir boyutta olmasına rağmen okunabilen bir font seçmek en iyisidir.

39 View