Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Etkili Web Seminerleri Nasıl Yapılır?

HEDEF KİTLENİZLE ÖNCE, SEMİNER SIRASINDA VE SONRASINDA ETKİLEŞİME GEÇİN
Tıpkı oluşturduğunuz diğer içerikler gibi web seminerinde de hedef kitlenizi yolculuğunuz boyunca devreye sokmanız gerekmektedir. Bu nedenle hedef kitlenizle seminerinizden önce, seminer sırasında ve sonrasında etkileşim içinde bulunmanız başarınızı arttıracaktır. Seminer öncesinde bir blog yazısı ile bunu hedef kitlenize duyurarak merak etmelerini sağlayabilirsiniz. Web seminer sırasında sorular alın ve bunları cevapların. Sonrasında ise web seminere dair sorular sorarak hedef kitlenizin memnun olup olmadığını, tekrar böyle bir etkinlik isteyip istemediklerini öğrenebilirsiniz.

BELİRLİ BİR KONUYA ODAKLANIN
Web seminerlerinin en zor kısmı bir konu bulmaktır. Çok geniş bir yelpaze olması nedeniyle konunuzu sınırlandırmanız gerekebilir. Çünkü kimse saatler boyu sizi dinlemek istemeyecektir. Bu nedenle belli bir konuya odaklanarak onun dışına çıkmamayı deneyin. Eğer seminer sırasında bağlantılı konularla alakalı soru gelirse bunu bir sonraki seminerde anlatacağınızı söylerseniz plana sadık kalmış olursunuz.

HARİKA BİR KONUŞMACI OLUN
Etkileyici ve harika bir konuşmacı olun. Vurgulamaları ve tonlamaları nasıl yaptığınızı görmek için öncesinde bir prova yapabilirsiniz. Böylelikle hatalarınızı görür ve düzeltme şansına sahip olursunuz. Konuşurken mutlaka kendinize güvenmelisiniz.

WEB SEMİNERİNİZ İÇİN METİN YAZIN
Web semineriniz için öncesinde bir metin hazırlarsanız eksiklerinizi görmüş olur ve yardıma ihtiyacınız olduğunda bu metinden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda bu sizin seminer planınızı da kapsadığı için yararlı olacaktır.

WEB SEMİNERİNİZ İÇİN BİR HASHTAG KULLANIN
Web seminerinizin daha fazla izlenmesini sağlamak için sosyal medya hesaplarında hastag kullanabilirsiniz. Bunu duyurarak hedef kitlenizin haberdar olmasını ve başka kişilerin de dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle seminer sonrasında da aynı hastag ile dinleyicilerinizin sorularını yanıtlayabilirsiniz.

KONUŞACAK SESSİZ BİR YER BULUN
Seminer için mutlaka sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği sessiz bir yer bulmalısınız. Web semineri gerçekleştireceğiniz yerin iyi bir ışıklandırması olduğundan emin olmalısınız.

48 View