Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Google AdWords Reklamlarından En İyi Şekilde Yararlanmak

Google AdWords ağında şu anda dünya genelinde 1.2 milyondan fazla reklam veren bulunmaktadır. Herkes için geçerli olmasa da pek çok işletme, Google AdWords’ün çevrimiçi reklamcılıkla oluşturulan potansiyel satışların bedelini karşıladığını keşfediyor. Eylül ayı itibari ile Aralık ayına kadar sürecek olan yoğun dönemde işletmelerin reklamcılık faaliyetlerine daha fazla önem vermeleri yeni müşteriler edinmek için oldukça önemlidir. Özellikle bu dönemde reklamlara ağırlık vermek ve bir plan oluşturmak konusunda Google AdWords başta yer almalıdır.

Google AdWords’ü kullanırken reklamcılık ödemelerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı harika ipuçlarını sizler için derledik;

Reklamınızı Yapmadan Önce Hedeflerinizi ve Nasıl Ölçüleceklerini Belirleyin

Reklamınızı hazırlamadan önce mutlaka hedeflerinizi belirlemelisiniz ve bu hedeflerinizi nasıl ölçeceğinizi, değerlendirme yapıp yapamayacağınızı da planlamalısınız. Bu noktada atılan her adım ileride başarınızı etkileyecek önemli unsurlardandır.

Reklamınızı Arama Ağı veya Görüntülü Reklam Ağında Bulundurmak İsteyip İstemediğinizi Belirleyin

Reklamınızı, aynı kampanyada bulundurmaktan kaçının. Çünkü bunlar farklı şekilde ayarlanmalıdır. İkisi arasındaki fark nedir? Arama ağı reklamlarınızda bir kullanıcı bir anahtar kelime ile arama gerçekleştirir. Görüntülü reklam ağı reklamları ise sayfalardaki reklam bölümlerinde görünecektir.

Reklamınızı Düzgün Yapılandırın

Mümkün olduğunda farklı segmentleri hedeflemek için ayrı kampanyalar kullanın veya kampanyanızı ürün/hizmet türü, coğrafi bölge, eşleme türü ve daha fazlası gibi hedefli reklam gruplarıyla segmentlere ayırın. Başlamak için başarılı olduğu kanıtlanmış anahtar kelimeleri kullanın.

Hedef Kitlenize Dikkat Edin ve Reklam Oluştururken Çeşitliliği Kullanın

Reklamlarınızı hazırlarken hedef müşterinizi düşünün. Genellikle reklamlar oluşturulduğunda, birbirlerine çok benziyorlar. Arama sonuçlarının üst kısmında hangi diğer reklamların gösterildiğini görmek için bazı aramalar yapın ve ifade içeren çeşitli yaklaşımlar kullanarak reklamlar oluşturun.

 

197 View