Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Google araçlarını işiniz için nasıl etkili şekilde kullanabilirsiniz?

Google küresel bir arama motoru devidir. Ancak işiniz için yeni müşteriler bulmak için arama motorlarının haricinde kullanabileceğiniz birçok yol bulunmaktadır. Dijital pazarlama için başlamanız gereken ilk adım Google olmalıdır. Tüketicilerin satın alma kararlarını vermek için çevrimiçi medyaya ve çevrimiçi araştırmaya olan güvenleri artarken, Google araçları sayesinde markaların internette var olmaları da kolaylaşmaya başladı. Google tarafından sunulan araçlarla işinizi daha etkili hale getirmeniz mümkündür. Peki, nedir bu Google araçları ve nasıl kullanılır? Gelin beraber inceleyelim.

GOOGLE+ BUİNESS

Google+ buiness sayfası ile markalar mağaza türü, hizmet bölgesi ve isim belirleyerek Google’da etkin olabiliyor. Her sektörden markanın Google+ Buiness sayfasını kullanmasında yarar vardır. Hedef kitlenizin sizi bulabilmesi ve Google’ın sizi üst sıralara taşıması için bu araç son derece önemlidir. Google+ buiness hesabı olan işletmelerin otomatik olarak oluşturulan Google+ hesapları da bulunmaktadır. Böylelikle üyeler işletmenize yorum yaparak puan verebilirler. Özellikle sağlık gibi hizmet sektöründe bulunan işletmelerin kullanması tavsiyemizdir.

GOOGLE WEBMASTERS ARAÇLARI

Google webmasters araçları web sitenizin Google uyumlu olmasını sağlayacak araçlardan oluşmaktadır. Web sitenizin hatalarını ve düzeltilmesi gereken bölümlerini bu araçlar sayesinde görebilir ve düzenlemelerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda Google Webmasters araçları ile web trafiği de görüntülenmektedir.

GOOGLE ADWORDS

Google’ın tıklama başına ödeme veren reklam aracı olan AdWords ile oluşturduğunuz reklam kampanyalarından para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda potansiyel müşterilere ulaşmak için de AdWords iyi bir planlama aracıdır. Özellikle emlak sektöründe bulunanlar AdWords ile reklam kampanyaları oluşturabilir ve müşteri bulabilirler.

GOOGLE DRİVE

Her türlü dosyanın saklanabildiği bir alan sunan Google Drive tüm işletmeler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. 5 GB depolama alanı bulunan Google Drive ile sunumlar hazırlayabilir, excel dosyalarını saklayabilir veya içeriklerinizi düzenleyebilirsiniz. Bu sayede maile gerek kalmadan istediklerinizle dosyalarınızı paylaşabilirsiniz.

61 View