Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Görsel İçerik Pazarlama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dijital pazarlama söz konusu olduğunda içerik hala kral. Rekabetin önüne geçmek için, görsel içerik pazarlamasını kampanyalarınıza dahil etmek artık giderek önem kazanmaktadır.

Görsel içerik pazarlamacılığı kullanmanın bir sebebine ihtiyacınız varsa, video içerik yayınlarının sayısının dünya genelinde yüzde 75 oranında arttığını düşünün. Video içerik yayınlarının sayısı şaşırtıcı bir oranda arttı.

Görsel içerik pazarlaması artmaya devam etse de, görüntüler içeren mesajlar daha fazla ilgi toplamaya yardımcı olabilir. Twitter kullanıyor musunuz? Araştırmalarına göre, resimler veya fotoğraflar içeren Tweetler, resim içermeyen mesajlara göre %150 daha fazla retweet üretebilme potansiyeline sahip.

Görsel içerik pazarlamasının başarılı olduğunu ve yayınlarınıza daha fazla ilgi gösterilmesini sağladığını bilmenin yanı sıra, görsel içerik pazarlamacılığını nasıl düzgün bir şekilde uygulayacağınızı anlamak da önemlidir.

Görsel içerik pazarlaması daima kullanıcının deneyimini geliştirmelidir. Hiçbir koşul altında görsel içerik bir reklamın görünümüne sahip olmamalıdır. Bunun yerine kullanıcının deneyimiyle kesintisiz bir şekilde bütünleşmesi gerekir. Yaklaşımınız, kullandığınız platforma göre değişebilir. Örneğin, Twitter’da kullandığınız yaklaşım Facebook’ta kullanılan yaklaşımdan oldukça farklı olabilir. Her bir platformdaki farklılıklar, bu platformlarda zaman harcama eğilimi gösteren izleyiciler açısından ve dolayısıyla görsel içerik pazarlama çabalarınızda önemli bir etki yaratabilir.

Almaktan daha çok vermek daha iyidir. Görsel içerik pazarlamacılığının amacı her zaman kullanıcılarınıza talep etmek yerine değerli bir şey sunmaktır. En popüler görsel içerik pazarlama türleri arasında hikaye formu bulunur, ancak birçok başka seçenek de vardır. Kullanmayı seçtiğiniz görsel içerik pazarlama türüne bakılmaksızın, kullanıcılarınızdan ne alacağını her zaman sorun.

Tutarlılık sağlayın. Kullandığınız ya da farklı platformlardan yararlanan görsel içerik pazarlama türünü karıştırmak yanlış bir şey değildir. Aslında, bunu yapmak daha geniş bir kitleye ulaşma için güçlü bir yol olabilir. Kullandığınız platform ne olursa olsun, marka kimliğinizin ve kişilik özelliklerinin tutarlı olduğundan emin olun.

Görsel içerik pazarlamanın en büyük yararlarından biri, her zaman değişen bir sunumla ilginç şeyler başarma yeteneğidir. Aynı sıkıcı mesajlar kullanma tuzağına düşmeyin

41 View