Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Güçlü Bir Instagram Stratejisi Oluşturma

Instagram’ı iş pazarlamanızın bir parçası olarak kullanacaksanız, iyi bir strateji uygulamanız şarttır. Pek çok işletme, Facebook ve Twitter hesapları için bir strateji hazırlamak için zaman ayırmakta. Ancak Instagram söz konusu olduğunda, gerçek bir beklenti ya da hedefi olmayan içerikler yayınlıyorlar.

Instagram, işinizi büyütme ve trafik üretme konusunda çok başarılı olabilir. Ancak ne yaptığınızı ve niçin yaptığınızı bilmelisiniz! Etkili bir Instagram stratejisi oluşturmanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçları şu şekildedir;

Hedeflerini Bil

Instagram’dan ne kazanmak istiyorsun? Marka bilinirliğini artırmak mı istiyorsunuz? Web sitenize daha fazla trafik mi istiyorsunuz? Daha fazla satış yapmak amacında mısınız? Kitlenizle ilişkiler kurmaya mı çalışıyorsunuz? Öncelikle ilgili Instagram yayınlarını düzgün bir şekilde hazırlayabilmeniz için hedeflerinizin ne olduğunu bilmeniz gerekir.

Kitlenizi Bilin

Kitleniz kim? Demografik özellikleri nedir? Neden Instagram kullanıyorlar? Karşınızda kimin olduğunu bildikten sonra keyif alacakları içerik oluşturabilirsiniz.

Mesajınızı Belirleyin

Artık hedeflerinizi ve kitlenizi bildiğinize göre mesajınızı hazırlamaya çalışabilirsiniz. Ürünlerinizi sergilemeye odaklanmak isteyebilirsiniz. Bulunduğunuz şehir veya yerel turistik yerler hakkındaki yazıları paylaşmak isteyebilirsiniz. Veya müşterilerinizin yayınlarını eklemek isteyebilirsiniz. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik sizin için oldukça etkili olabilir. Hatta bu tür mesajların birçoğunu birleştirmenin bir yolunu bulmak isteyebilirsiniz. Sizin ve izleyenleriniz için çalışan mesajı ve içeriği bulun.

Hashtag Avantajlarından Yararlanın

Sektörünüz ve işiniz için hangi hashtag’lerin popüler olduğunu bilin. İşletmeniz için özel etiketler varsa, bunları Instagram stratejinize dahil edin. Yayınlarınızda kaç hashtag ve hangi etiketlerini kullanacağınızı belirleyin.

Nasıl Yanıt Vereceğinizi Bilin

İnsanlar yayınlarınıza yorum yaptığında, nasıl yanıt vereceğinizi bilmelisiniz. Hesabı yöneten birçok kişi varsa, yanıtlarda kullanacağınız dil için belirlenmiş bir standarta sahip olun.

51 View