Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İlk PPC Reklamınızı Başarıyla Oluşturma

Reklamcılık maliyetinizi yönlendirmek ve sonuçları izlemek kolaydır, ancak tıklama başı ödeme (PPC) reklamları veya ücretli aramalar çok daha popülerdir. Eylül ayından başlayan ve Aralık ayına kadar devam edecek olan yeni dönemde işletmeler yeni müşteriler kazanmak için reklamların ne kadar önemli olduğunun bilincinde olmalıdır. PPC, reklamlarınızdan birine her tıklandığında işletme sahibinin belirli bir ücret ödemesi gerekmektedir. Esas olarak, PPC reklamları ile seçtiğiniz anahtar kelimeleri temel alarak web sitesi ziyaretleri satın alıyorsunuz.

Arama motoru sonuç sayfalarında PPC reklamları, organik arama sonuçlarının sağında veya altında veya arama motoruna bağlı olarak görünebilir. Bu reklamlar, aşağıda gösterildiği gibi arama kutusuna girdiğiniz anahtar kelimeye göre de görüntülenir.

PPC Reklam Kampanyalarının Faydaları

PPC kampanyalarını kullanmanın bazı önemli nedenleri şunlardır;

Potansiyel bir müşteri, anahtar kelimenizi arama kutusuna girdiği anda, reklamınız ön ve orta kısımda görüntülenir.

Yalnızca reklamınız tıkladığında ödeme yaparsınız.

Reklam, özellikle sunduğunuz ürünleri veya hizmetleri arayan kullanıcılara gösterilir.

Müşterileri yerel, ülke çapında veya küresel olarak hedefleyebilirsiniz.

PPC reklam bütçenizi kontrol edebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin PPC İpuçları

PPC kampanyaları son derece etkili olsa da, pek çok işletme sahibi, hayal kırıklığı yaratan sonuçlara yol açan zayıf kampanya yönetimi ile mücadele edebilir. Başarılı bir tıklama başına ödeme kampanyasını çalıştırmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları şu şekildedir;

Hedeflerinizi belirleyin – PPC kampanyanıza başlamadan önce, işletme hedeflerinize karar verin. Bu kampanyayla ne yapmak istiyorsunuz? Web sitenize tıkladıklarında ziyaretçilerin hangi eylemleri gerçekleştirmesini umuyorsunuz?

Anahtar kelimelerinizi dikkatlice seçin – Hangi anahtar kelimeleri kullanacağınıza karar verirken birkaç seçeneğiniz var. Rekabetin kullandığı anahtar kelimeleri kullanabilir veya kendinize ait anahtar kelimelerle ilerleyebilirsiniz.  Arama yapan kullanıcılara ulaşmak için yaratıcı olabilirsiniz ve alternatif anahtar kelimeler hazırlayabilirsiniz.

Ziyaretçileri doğru açılış sayfasına yönlendirin – Bir ürün veya hizmet için reklam hazırladıysanız her bir reklamın ziyaretçileri bir ana sayfa veya katalog yerine doğrudan o ürüne veya hizmet sayfasına götürdüğünden emin olun.

51 View