Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnstagram stories reklamı nedir?

İnstagram, insanların ve işletmelerin günlük anlarını paylaştığı bir sosyal medya kanalıdır. Geçtiğimiz Ağustos ayında kullanıcılara sunulan İnstagram stories ise işletmelerin daha kısa süren hikayelerini kullanıcılarıyla paylaşmalarına olanak sağlıyor.

İnstagram stories kullanıma sunulduktan sonraki beş ay içinde bu yeni eklenti önemli ölçüde büyüdü. Şimdi, 150 milyondan fazla kişi bu eklentiyi günlük olarak kullanıyor. Hikayeler, daha fazla içerik ve etkileşime katkıda bulunuyor. Aslında, İnstagram’daki beş hikayeden biri, izleyicilerden doğrudan bir mesaj almaktadır. İşletmelerin hikayelerine gelince, bu onların da çok işine yaradı. İnsanlar ve işletmeler bu sayede birbirlerini keşfedebiliyorlar. Peki, nedir bu İnstagram stories reklamı?

İnstagram stories reklamları hikaye kısmında ard arda ilerlerken kullanıcıların karşısına çıkan özel oluşturulmuş reklamlardır. Elbette bu kısımdan kendiniz de ürün veya hizmetlerinizle alakalı reklam yapabilirsiniz. Ancak İnstagram stories reklamları ile söz konusu markaya erişilebilecek. İnstagram stories kısmına reklam vermek de oldukça kolay.

İnstagram stories üzerinde reklam vermek istiyorsanız öncelikle “reklam yönetisi”ne giriş yapmalı, ardından “reklam oluştur” seçeneğini tıklayarak “erişim” seçeneğini seçmelisiniz. Seçimin ardından “reklam seti bölümü” üzerinde bulunan “yerleşimler” kısmını tıklamanız ve buradan “İnstagram yerleşimleri”ni seçerek “hikayeler”i tıklamalısınız. Sonrasında ise reklam hedeflemesi ve kreatif hazırlanması için gerekli olan adımları takip etmeniz gerekmektedir.

İnstagram stories bugün binlerce hatta milyonlarca kişi tarafından her gün üst üste ziyaret edilmekte ve bu da işletmelerin hedef kitlelerine ulaşmaları için bekledikleri fırsatı sunmaktadır. Eğer İnstagram stories reklamlarından şimdi haberiniz olduysa bunu bir değerlendirip sonrasında bu kervana katılmanızı öneririz. Yoksa dijital pazarlamada en geride kalmanız mümkündür. Ne demişler; her zaman anı yakala

49 View