Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnstagram stories reklamları neden önemlidir?

İnstagram’ın her iş için ideal olmayabileceğinin de farkında olmak gerekiyor. Elbette, İnstagram’da varlığınızı artırmak işinize, hedeflerinize, hedef kitleye ve müşterilerinize bağlı olacaktır. Bugün İnstagram stories ile reklam vermek  ve hedef kitleye ulaşmak çok daha kolay bir hale geldi. Hedef kitle yönetimi, yaratıcılık, gelişim ve etkileşime dair her gün gelişmekte olan İnstagram yeni eklentisi olan hikayeler bölümüyle de popülerliğini arttırdı.

İnstagram stories 2016 yılının Ağustos ayında tanıtıldı ve Snapchat’ın aynı rakama ulaşmak için 6 senesini alan 150 milyon günlük aktif kullanıcıya İnstagram 6 aydan kısa bir sürede ulaşmayı başardı. Bununla beraber insanlar sadece İnstagram stories uygulamasını arkadaşlarıyla bağlantı kurmak için kullanmıyorlar. En çok izlenen hikayelerin üçte biri işletmelerden oluşuyor.

Platform ayrıca etkileyici etkileşim sayılarına da sahip. Buna göre 5 İnstagram hikayesinden birine izleyicilerinden doğrudan bir mesaj geliyor ve yaklaşık %70’i sesli bir biçimde izleniyor.   Tabii ki, bu etkileyici rakamlar haricinde İnstagram her gün ortalama 95 milyon fotoğraf ve video paylaşan 600 milyon kullanıcıya sahip aynı zamanda. Ve İnstagram stories eklentisinin yükselişi de bir boşlukta gerçekleşmedi. İnstagram zaten başarılıydı ve yeni eklentilerle diğer sosyal medya kanallarının kullanıcılarını da kendine çekmeyi başardı.

Bu durumda İnstagram stories reklamları elbette markalar için oldukça önemli. Çünkü günlük 500 milyonu aşan kullanıcının arasında markaların kendi hedef kitlelerini belirlemeleri ve onlara reklamlar ile ulaşmaları çok zor değil. İsterseniz Snapchat ve İnstagram stories arasında seçim yapabilirsiniz. Ancak markaların neredeyse yüzde 50’sinin İnstagram kullandığını ve birçoğunun da İnstagram stories reklamlarını kullandıklarını unutmamalısınız. Markanız hala İnstagram stories reklamlarıyla alakalı bekleyecek mi, atağa mı geçecek?

57 View