Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnstagram’da Etkili Olma Yolları

İnstagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından 2010 yılında kurulmuş bir mobil fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Facebook, 2012 yılında 1 milyar dolara satın aldığı İnstagram uygulamasının geleceğinin parlak olduğunu görmüş olmalı. İnstagram’a göre, sosyal platformda günlük 300 milyondan fazla kullanıcı ve 500 milyon aylık kullanıcı bulunuyor.

İnstagram hızlı bir şekilde büyürken işletmeler de artık bu uygulamanın değerini anladı ve bir hesap açarak buradan takipçileriyle iletişime geçiyorlar. İş için zaten Twitter, Facebook ve LinkedIn kullanıyor olabilirsiniz. İnstagram uygulamasında neden yatırım yapmak gerektiğini de anlamıyor olabilirsiniz. İnstagram, görsel mesajlaşma ve paylaşımlarla kullanıcıların ilgisini çekmek için mükemmel bir platformdur. Twitter ve Facebook’dan çok daha kişisel bir dokunuşa sahiptir.

İNSTAGRAM’DA MARKAMI NASIL ETKİLİ HALE GETİREBİLİRİM?

Yeni ürünler sergilerken İnstagram’ı kullanın. Yeni ürünlerinizi çekin veya en popüler ürünlerinizin resimlerini paylaşın. Ya da, bir kuaför veya restoran gibi hizmet sunduğunuz bir işletmeniz varsa, çalışmalarınızın fotoğraflarını çekmek için zaman ayırın.

Müşterilerinizin sıkça sorduğu bir şey olduğunda ürünlerinizin nasıl yapıldığını göstermek için resim ve videolar çekerek dikkatlerin dağılmasını önleyin. Bu sadece İnstagram hesabınız için ilginç bir içerik sağlamaz, aynı zamanda müşterilerinizin ve takipçilerinizin arka planda tam olarak neler olduğunu görmesini sağlar.

Çalışanlarınızı yazılarınıza dahil ederek markanızın İnstagram sayfasını daha kişisel yapın. Takım arkadaşlarınızın resimlerini paylaşın.

Müşterilerinizin ürününüzün, hizmetinizin veya işinizin fotoğraflarını paylaştıklarında sizi de etiketlemelerini teşvik etmek için İnstagram uygulamasını kullanabilirsiniz. Hatta özel hashtagler oluşturarak bunları ürünlerinizde de kullanın. Bu şekilde, diğer kullanıcılar sizi kolayca bulabilir.

İnstagram takipçilerinize özel indirimler sunun. Bu, takipçilerinizin kendilerini özel hissetmelerini sağlayacak ve muhtemelen arkadaşlarına sizden bahsetmelerini sağlayacaktır.

İşletmeniz için İnstagram kullanırken şu ipuçlarını da unutmamalısınız;

Kullanıcıları web sitesine yönlendiren bağlantıları paylaşabileceğiniz tek yer profilinizdir. Bu nedenle paylaşımlarınızın altındaki açıklama kısmına link bırakmanız yersiz olacaktır.

Yemek, moda ve hayvan fotoğraflarını paylaşmak cazip olabilir, çünkü çok popüler oluyorlar, ancak işiniz bu şeylerle alakalı değilse amaçsız görünebilirsiniz. Bu da takipçilerinizi şaşırtabilir.

 

36 View