Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnternet görgü kuralları

İnternet ile beraber markaların iletişim ve etkileşim biçimleri de değişti. Artık her markanın sosyal medya hesabı var ve hedef kitlesiyle bu hesaplar üzerinden etkileşimde bulunuyor. İnsnalar inanılmaz bir oranda birbirleriyle çevrimiçi iletişim kurarken işletmeler de bundan geri kalmıyor. İnternet sayesinde iş birliği yapabilir, takip edebilir ve bilgi edinebilirsiniz. Tüm bu avantajların yanı sıra markanızın itibarını artırmak için de interneti kullanmanız gerekmektedir. En çok kullanılan sosyal ağ siteleri büyük bir popüleriteye sahiptir. Ancak tüm bunların yanı sıra hem profesyonel hem de markalaşma adına internetin de bazı görgü kuralları bulunmaktadır. İşte internette uyulması gereken görgü kuralları;

İnternet üzerindeki tüm profillerinizi siz ve işiniz hakkında bilgilerle doldurun. Bunu yaparken gerçek isminizi ve gerçek bilgileri kullanın. İnternet her şeyi kabul edebilir. Ancak profesyonel olmak istiyorsanız internette aldatmacaya yer yoktur.

İş için kullandığınız internet profillerinizi kişisel amaçlarınız için kullanmayın. Her zaman iş ve özel yaşantınızı ayrı tutun.

Başarıyı arttırmak için yabancılarla arkadaşlık kurmak isteyip onlara bir şeyler satmaya çalışmayın. Bunu yaparsanız gerçek kullanıcılarınızı da kaybedersiniz.

Sizi ve markanızı temsil eden bir isim seçin. İnternette oluşturacağınız tüm profillerde bu ismi kullanın.

Profesyonel anlamda açtığınız profili insanlarla oyun oynamak, doğum günü mesajları yayınlamak veya davetiyeler göndermek için kullanmayın.

Sizi takip etmek veya arkadaş olmak isteyen kişileri koşulsuz kabul etmeyin.

Birisi arkadaşınız olmak istemiyorsa bunu kabul edin, ısrar etmeyin.

 

50 View