Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnternet ortamında satışlarınızı artırmak için neler yapabilirsiniz?

E-ticaret web sitenize gelen trafik serbestçe akıyor ancak bu ilgiyi gerçek satışlara çeviriyor musunuz? Birçok e-ticaret web sitesi arama motorlarında yüksek sıralarda yer alır ve çok fazla trafik elde ederler. Ancak çevrimiçi satış söz konusu olduğunda bu durum düşük dönüşüm oranlarına ulaşır. Bunun birçok olası nedeni vardır. Ancak satışları arttırmak o kadar da zor değildir.

WEB SİTE GEZİNMESİ GELİŞTİRİLMELİ

Site ziyaretçilerini web sitenizden satın almaya teşvik etmek için, sitenizin çok iyi düzenlenmiş, temiz ve açık olması gerekir. İnsanlar web sitenizi beceriksiz ve hantal buluyorsa ve istediklerini bulamazlarsa, başka yere gidecekler, bulacaklar ve geri gelmeyeceklerdir. E-ticaret web sitesi tasarımcınızın bunu baştan anladığından emin olun. Diğer yandan gezinmeyi geliştirirken sitenin kullanıcı dostu olması da önemlidir. Her şeyi basit, profesyonel ve tutarlı tutmalısınız. Örneğin yazım hataları yapmayı göze alamazsınız. İşleri mümkün olduğunca sezgisel tutmak da önemlidir. Açık alan adlarını kullanmanız ve kullanıcıya sitede nerede olduklarını hatırlatmanız gerekir. Satın almalarını sağlamak için harekete geçirici güçlü bir çağrı kullanın.

ZİYARETÇİLERE GÜVEN VERİN

Online işletmelerin müşterileri ile yüz yüze görüşme imkanları olmaz. Bu nedenle, güvenilir oldukları gerçeğini iletmenin başka yollarını bulmaları gerekir. Dernek ve ticaret odası üyeliği de dahil olmak üzere olabildiğince çok akreditasyon ( yetkili bir kuruluşun, belli işleri yapan bir kuruluş ya da kişinin yeterliliğine resmi tanınırlık verilmesi işlemi ) almaya çalışmalısınız. Yerel topluluğun bir parçası olduğunuzu göstermek için yerel işletme gruplarına katılabilirsiniz. Web sitenizdeki müşterilerin yorumlarını eklemeyi de unutmamalısınız.

HEDEF KİTLENİZİ DÜŞÜNÜN

Hedef kitlenizi asla ve asla düşünmekten vazgeçmemelisiniz. Eğer hedef kitlenizde gençler varsa o zaman daha eğlenceli ve yaratıcı olabilirsiniz. Ya da hedef kitleniz yaşlılar olabilir. O halde onlara güven aşılamalısınız. Bunu yapmak için de içeriği kullanıcıya uyarlayın. Aynı zamanda, web sitenizi ve rakiplerinizin web sitesini izlemeli ve analiz etmelisiniz. Müşterilerinizin neyi sevdiğini ve hoşlanmadığını bulmanızı sağlayan bir süreç oluşturmaya çalışın.

53 View