Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnternet Reklamcılığına Geçiş Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ücretli reklamcılık, sitenize daha fazla trafik yönlendirmek ve işletmenizin bilinirliğini artırmak için mükemmel bir yoldur, ancak dikkatli değilseniz hızlı bir şekilde bu size pahalıya mal olabilir. Eylül ayından başlayan ve aralık ayına kadar devam eden yeni dönemde amaç elbette yeni müşteriler edinmektir. Ancak internet reklamcılığına yeni giriş yapacaksanız ve farklı bir şey deneyecekseniz daha öncesinde bilmeniz gereken birçok şey vardır. Ücretli reklamcılığımızın olabildiğince iyi performans gösterdiğinden nasıl emin olabiliriz? Paranın karşılığını alacağımızdan emin olabilmemiz için yapabileceğimiz birkaç basit şey var. İşte onlardan bazıları;

Anahtar Kelimeler Nasıl Çalışır Anlayın
Ücretli reklamcılığa başlamadan önce anlamamız gereken temel şey, hepsinin nasıl işlediğidir. Daha özel olarak, anahtar kelimelerin nasıl işlediği. Google’ın AdWords aracı, sektörünüze dair anahtar kelimeler keşfetmek için mükemmel bir kaynaktır.
Bu araçla ilgili sorun, kullanıcıları çok daha pahalı ve çok daha az etkin olan çok geniş anahtar kelimelere doğru itme eğiliminde olması. Mutlaka en yüksek trafik sağlayan anahtar kelimeleri aramadığınızı unutmamak önemlidir.

Müşterilerinizin sizi bulmak için kullandığı kelimeleri arıyorsunuz.
Birçok pazarlamacının SEO veya tıklama başı ödeme reklamcılığı ile yapacağı büyük hata yanlış anahtar kelimeleri seçmektir. Sosyal medya pazarlaması gibi anahtar kelimeleri satın aldığınızda, çok daha fazla para harcayacağınız anlamına gelir. Unutmamanız gereken şey, daha az sayıda trafik koşulunu hedeflemekten çok, trafikte daha az sayıda terimi hedefleyerek paranızın karşılığını almanız olacaktır.

Reklamları Tanıyın
Reklam satın almak için çok yer var, her site kendi güçlü ve zayıf yönlerine sahip. Başlangıç olarak, ücretli reklamcılığın belli başlı bazı türlerini anlamalısınız.
Görüntülü Reklamlar veya Afiş Reklamları – Afiş reklamları, çevrimiçi reklamcılık hakkında düşündüğümüzde akla hemen gelir. Çünkü sayfada göze çarpmaktadır. Bu reklamlar etkili olabilir, ancak aktif olarak yeni bir şey arayan müşterileri hedef almaz.

Metin Reklamları – Metin reklamları, Google arama sayfasında genelde gördüğünüz türdedir. Bu reklamlar genelde, görüntülü reklamlardan daha ucuzdur ve gerçekte belirli bir şey arayan müşterileri hedeflemektedir.
Google reklamları – Google AdWords, birçok işletme için bariz bir seçimdir. Çok hedeflenen anahtar kelimelerle birlikte görüntülü reklam ve metin reklamlar sunar. AdWords, herhangi bir kampanya için net bir seçimdir.

İzlemeye Hazır Mısınız?
Reklamlarınızın her birinin nasıl performans gösterdiğini göremiyorsanız, o zaman ücretli reklamcılık satın almamanız gerekir. Çevrimiçi reklamcılığın en güzel yanı, her şeyi izlemek için fırsat bulmanızdır. Çevrimiçi reklam satın alma söz konusu olduğunda Google Analytics mutlak bir zorunluluktur

41 View