Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnternette bir marka olmalısınız

Uzmanlara göre büyük Giza piramitlerini inşa etmenin yaklaşık 20 sene sürdüğü tahmin ediliyor. Söz konusu yapının liderleri projenin kısa sürede yapılmasını göze alamadılar, çünkü büyük hedefler için her zaman zaman gereklidir. Aynı şey internette bir marka haline gelmek için de söylenebilir. Kısa zamanda büyük başarılar elde etseniz de marka olmak için uzun vadeli sistematik çalışmaya ihtiyaç vardır. Marka olmak bir gecede yapılabilecek bir iş değildir. Uzun uğraşlar ve zaman gereklidir. Diğer yandan internette bir marka olmazsanız yok olup gidebilirsiniz. Bu nedenle dijital stratejinizin odak noktası marka olmak olmalıdır.

ALANINIZDA UZMANLAŞIN

İnternette marka olabilmek için öncelikle alanınızda uzmanlaşmanız gerekmektedir. Yaptığınız işin en iyisini yapmak için uğraştığınız anda markalaşma adına ilk adımı atmış olacaksınız. Bu nedenle alanınızda uzmanlaşmak için stratejinizi belirlemenizi ve yola çıkmanızı öneririz. Çünkü bu yol uzun ince ve bol engelli olacak.

HEDEFİNİZİ BELİRLEYİN

Hedefiniz internette marka olmanın dışında nedir? bunu belirlerseniz ilerlemeniz kolaylaşacaktır. Diğer yandan hedefinizi belirlerken hedef kitlenizi de belirlemeyi unutmamalısınız. Herkese hitap etmeyi düşünüyorsanız bu çok zor olacaktır. Bu nedenle ilk etapta en çok başarı alabileceğiniz hedef kitleyi belirlemenizi ve onlar üzerinden markalaşma sürecine yoğunlaşmanızı öneririz. Bunun için sosyal medya kanallarını kullanabilirsiniz.

TUTARLI OLUN

Markalaşmak tutarlı olmayı gerektirir. İnternette de olsa fiziksel yaşamda da olsa tutarlı olmazsanız başarıyı yakalayamazsınız. Bugün başka bir şey söyleyip ertesi gün bu söylediğinizle çelişirseniz hedef kitlenizin antipatisini kazanmış olursunuz.

GÜVENİLİR OLUN

Ne olursa olsun eğer bir hizmet veriyorsanız güvenilir olmanız şarttır. İnternette bu daha da gereklidir. Çünkü her ne olursa olsun internet soyut bir ortamdır ve her şey olabilir. Hedef kitleniz böyle bir ortamda size neden güvensin? Bu nedenle güvenilir olduğunuzu kanıtlayarak markalaşma adına önemli bir adım atabilirsiniz.

ETKİLEŞİMDE KALIN

Hedef kitlenizle her zaman etkileşim içinde bulunun. Bunu yaparken dost canlısı ve onlardan biri gibi davranın. Evet bir marka olabilirsiniz, ancak etkileşim olmazsa marka olmanız hiçbir işe yaramayacaktır.

59 View