Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnternette insanların ilgisini çekmenin 5 temel kuralı

Hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan internette her şeye ulaşmak saniyeler alabiliyor. Bu nedenle internette sivrilmek ve akılda kalmak için farklı olmak şart. İnsanların ilgisini çekmek istiyorsanız öncelikle hangi insan topluluğunun ilgisini çekeceğinize karar vermelisiniz. Herkesin aynı anda aynı şeye odaklanması mümkün değildir. Bu nedenle ilgisini çekmek istediğiniz hedef kitlenizi baştan belirlerseniz sonrasında hezimete uğramaz, başarılı olursunuz. İnternette sivrilmek ve insanların dikkatini çekmek için birçok yöntem bulunuyor. Ancak bunlardan bazıları kural niteliğindedir. Eğer kurallara uyarsanız her zaman istediğinizi alırsınız.

SÜRPRİZLER YAPIN

Müşterilerinize/kullanıcılarınıza ve takipçilerinize sürprizler yapın. Hiç beklemedikleri bir anda onlara indirimler sunun veya yeni bir yarışma düzenlediğinizi duyurun. Kim sürprizlerden hoşlanmaz ki? Elbette herkes hoşlanır. Unutmayın insanlar heyecanlandıkları ve sevdikleri şeyleri etrafındakilerle paylaşırlar. Artık internet kullanıcılarının çoğu özel günlerde markaların yeni bir şeyler yapacağını biliyor. Ancak herkesin bilmediği özel günler yaratabilirsiniz. Böylelikle beklenmedik olur ve şaşırtırsınız. Bu da müşteriniz olmayanların bile ilgisini çekecektir.

SORU SORUN

Belirli aralıklarla ürün veya hizmetlerinizle alakalı müşterilerinize sorular sorabilir, onları önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarında anketler yaparak herkesi katılmaya teşvik edebilir ya da e-maillerine sorular göndererek cevaplarının sizin için ne kadar önemli olduğunu ekleyebilirsiniz. Böylelikle önemsendiğini anlayan müşterileriniz mutlu olacak ve markanız hakkında siz istemeden reklam yapacaktır.

MERAK UYANDIRIN

Merak uyandırmak için kendi web sitenizi veya sosyal medya platformlarını kullanabilirsiniz. Ancak sosyal medyayı kullanırken etiketleri kullanmayı unutmayın. Etiketler sayesinde yeni insanlara ulaşabilir ve dikkat çekebilirsiniz. Herkesin çok beğeneceği bir şeyi açıklayacağınızı duyurabilir ve insanların merak etmesini sağlayabilirsiniz. Merak insanı dizginleyen bir duygudur.

ÖZGÜN OLUN

Her ne olursa olsun özgün olmaktan asla vazgeçmeyin. İçeriklerinizdeki görsel paylaşımlarınızda veya ürünlerinizin isimlerinde daima özgün olun. Çünkü özgünlük her zaman dikkat çekecektir. Kimse aynı şeyleri okumak, görmek veya duymak istemez.

BİR ŞEYİ ÜCRETSİZ VERİN

Sizi duymayanlara sesinizi duyurmak istiyor ve internette ilgi çekmeyi amaçlıyorsanız bir şeyi ücretsiz olarak verin. Bu konuda çeşitli fikirler üretebilirsiniz. Size mail atan ilk 50 kişiye bir ürünü ücretsiz göndereceğinizi açıklayabilir, sosyal medya takipçilerinizin arasında çekiliş yaparak seçilen kişilere hediye vereceğinizi duyurabilir veya bir soru sorarak cevabını doğru bilen ilk 5 kişiyi seyahate gönderebilirsiniz. İnanın bu ilgiyi üzerinize çekecektir.

45 View