Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnternette Müşteriyi İkna Etmek İçin Neler Yapılmalı?

İnsanları çevrimiçi satın almaya ikna etmek pazarlamacılar ve psikologların yıllardır bildikleri tekniklerle elde edilebilir. Bilinmelidir ki ikna etmek roket bilimi değildir. İnsanları ikna etmek için bazı etik yollar olduğunu söylemek de mümkündür. Diğer yandan müşterilerinizin ürününüze ihtiyaç duymaları veya satın almak zorunda kalmaları, satın alacakları anlamına gelmez. Onları ikna etmelisiniz. İşte internette müşteriyi ikna etme yollarından bazıları;

İnsanlar başkalarına bakarlar ve yaptıkları şeyleri, özellikle de bir şey konusunda belirsiz olduklarında sıklıkla yaparlar. Bu psikolojik fenomene toplumsal kanıt denir. İnsanlar kendilerini güvende hissediyor ve çoğunlukla başkalarının yaptıklarına dayanarak kararlar alıyorlar. Sizde ‘en popüler ögeler’, ‘Bunu alanlar şunları da aldılar’, çok satanlar gibi ibarelerle satış için ikna kabiliyetinizi kullanabilirsiniz.

Kullanıcı tarafından üretilen yorumlar, insanların satın alma kararları üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Sitenizin kullanıcılarının, sitenizde incelemeler yazmasına ve ürün ve hizmetler için genel derecelendirmeleri ifade etmesine izin verin. Sonuçta bu siteniz için ücretsiz içerik anlamına gelir. Web kullanıcıları, pazarlamacılara kıyasla, ürünü kullanan kişilerin yorumlarına daha fazla önem verirler.  İnsanlar genellikle kullanıcı tarafından oluşturulan yorumları ister ve sitenizde bulamazlarsa, başka yerlere bakarlar.

Ürünlerin sınırlı olduğunun söylenmesi talep yaratır ve insanları daha erken satın almaya teşvik eder. İnsanlar sahip olamayacaklarını düşündüklerini isterler. Sınırlı stok durumunda çevrimiçi olarak ‘Sadece 1 hafta boyunca’, ‘2 Adet Stok’, ‘Stokta yok – İstek listesine ekle’, ‘Bu teklif 2 gün içinde sona eriyor gibi harekete geçiren mesajlar yayınlayabilirsiniz.

Görüntü, özellikle yüksek değerli ve lüks ürünler için artan ürün satışlarında çok ikna edici bir araçtır, bu nedenle ürünlerin kaliteli görüntülerini mutlaka sağlamalısınız. Ürünlerinizin fotoğrafları profesyonel kalitede, farklı görünümde ve genişletilebilir olmalıdır.

40 View