Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnternetten gelen bir müşterinin değeri nedir?

Dijital pazarlamada hedef kitle çok önemlidir. Hedef kitlenizi belirleyerek başarılı olmanın yanı sıra sizin belirlemediğiniz durumlarda da bir müşteri internette sizi bulup web sitenizi ziyaret edebilir. Bu gibi durumlarda müşterinin değeri artmaktadır. Ancak bu müşterileri de sitenizde tutmanız gibi çaba sarf etmelisiniz. Bu konuyla alakalı neler yapabileceğinizi aşağıda anlatmaya çalıştık.

HAYRANLARINIZI ÖZELLEŞTİRİN

İçeriğinizi paylaşan veya hizmetinizi beğenen bir hayranınızı sosyal medya hesaplarınızda duyurabilirsiniz. Böylelikle hedef kitlenize ne kadar önem verdiğinizi de göstermiş olursunuz. Aynı zamanda diğer müşterilerinizin de dikkatini çekerek başarısını arttırmak için güzel bir adım atabilirsiniz.

MÜŞTERİLERİNİZDEN TAVSİYE ALIN

İyi bir marka olabilirsiniz. Belki de binlerce kişi sizi takip ediyordur. Ancak müşterilerinizi değerli olduklarına inandırmalısınız. Bu nedenle müşterilerinizden tavsiye alabilirsiniz. Kısa bir anket oluşturup müşterilerinize göndererek geri bildirimlerden yola çıkıp neler yapmanızı gerektiğini bulmanız zor olmayacaktır.

RAKİPLERİNİZDEN FARKLI OLDUĞUNUZU GÖSTERİN

İlk defa sitenize uğrayan veya sürekli takipçiniz olan müşterilerinize rakiplerden farklı olduğunuzu göstermek için farklı yollar deneyin. İlk bakışta farklı olduğunuzu anlatan bir tasarım veya giriş cümlesi işe yarayabilir. Yeter ki rakiplerinizi iyi tanıyın ve buna göre hareket edin.

SORUN ÇÖZÜCÜ OLUN

En büyük başarıyı müşterilerinizin en ufak sorununu bile çözdüğünüz zaman kazanırsınız. Bu nedenle sorun çözücü bir marka olmayı atlamayın. Küçük sorunların ilerde büyüyebileceğinin farkına vararak hareket ederseniz başarı ayaklarınıza kadar gelecektir. Aksi halde gerilemenizi durdurmanız mümkün olmayabilir.

63 View