Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İşletmeler İçin Instagram Reklamlarını Kullanmak

Bir işletmenin fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram’ı kullanması oldukça önemlidir. Günümüzde Instagram oldukça büyük kitlelere ulaşma hedeflerini yerine getirmekle beraber Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarını kapsayan yeni dönemde işletmelerin reklam vererek kullanabilecekleri önemli sosyal medya ağlarından biri olma özelliğini de taşımaktadır. Instagram reklamlarına yatırım yapmak oldukça önemlidir ve mutlaka kullanılmalıdır.
Kitlesel farkındalığı artırmaktan, artan web sitesi satışlarına ve mobil uygulama yüklemelerine kadar Instagram, yaratıcı pazarlamacı için sınırsız olanaklar sunuyor.

Neden Instagram’a Reklam Verelim?
Instagram reklamlarının yeni iş üretmek için etkili bir araç olduğu kanıtlanmıştır. Her bir kampanyanın başarısını, kampanya süresince beğeniler, yorumlar ve takipçi sayılarının yerine ulaşması, reklam hatırlama ve farkındalık gibi metriklere dayalı olarak ölçülebilir.
Instagram kullanıcıları artık sadece arkadaşlarını ve ünlülerini takip etmekle kalmıyorlar. En sevdikleri markaları da takip ediyorlar. Neden işletmeniz bu markalardan biri haline gelmesin?

Instagram Reklam Türleri
Seçilebilecek üç temel Instagram reklam türü vardır. Instagram, marka bilinci oluşturmak, daha fazla web sitesi ziyareti edinmek veya mobil uygulamanızın indirmelerini artırmak şeklinde, bir kitleye erişmenize yardımcı olabilir.
Fotoğraf reklamlarıyla işletmeler, görsel açıdan ilgi çekici görüntüler yoluyla hikayelerini anlatabilir ve ürünleri özelleştirebilir.
Instagram video reklamları 60 saniyeye kadar sürebilir, ancak Wista verilerine göre bir sosyal videonun ilk 30 saniyelik kısmı en önemlisidir. Kitlenizi o zaman dilimine bağlayabiliyorsanız, etkileşimde bulunma olasılığı daha yüksektir.

46 View