Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İzinli Pazarlama Yöntemleri İle E-bülten Abonelerinizi Nasıl Arttırabilirsiniz?

E-posta bültenleri, markanızın müşterilerinizin aklında kalmasına yardımcı olur. E-posta bültenleri hedef kitlenizi sitenize düzenli olarak geri getirirler ve insanları hakkında yazdığınız konuyla meşgul olmaya yöneltirler. Bir bültenin yararlarını elde etmek için, müşterilerin kayıt olmaları gerekmektedir. Bülten kayıtlarını artırmak, e-posta kayıt formlarınızı ve e-postalarınızı optimize etmek ve nihayetinde abone listenizi büyütmek için bazı fikirleri bu yazımda bulabilirsiniz.

Abonelik Kutunuzu Doğru Bir Yere Yerleştirin
İnsanlara haber vermek ve abone olmalarını istiyorsanız doğru yerde olan bir abonelik kutunuz olması çok önemlidir. Web sitenizin sağ tarafındaki abonelik kutusunu ayrı bir kutuya yerleştirmek, kullanıcıların kolayca bulacakları anlamına gelir ve abonelik kutusunu bulmak için web sitenizde arama yapmalarına gerek kalmaz. Abonelik kutusunu sayfanın altına veya farklı ikincil sayfalarda saklamaktan kaçının.

Önemli Bir Abonelik Kutusu Tasarlayın
Abonelik kutusunu web sayfasında güzel bir konuma getirmek, yalnızca kullanıcının dikkatini çekmek için yeterli değildir. Harekete geçirici mesajlar da kullanmalı, aynı zamanda renklerin canlı olduğundan ve kullanıcıların dikkatini çektiğinden emin olmalısınız.

Karşılığında Bir Şey Teklif Edin
İnsanlar hediyeleri sever. Bülteninize abone olan müşterilere karşılığında bazı ücretsiz indirmeler veya bir şeyler teklif etmeyi düşünün. Bu “bir şey”, basit her şey olabilir. Kullanıcılar abone olduklarında vadedilenleri alacaklarını bilsinler yeter.

Abonelik Formunu Basit Hale Getirin
Kullanıcıların abonelik esnasında doldurması için çok fazla alan olması, birçoğunun gitmesine ve abone olmamasına neden olacaktır. Bülteninize abone olmak, olabildiğince kolayca yapılmalıdır. Sadece e-posta ve isim gibi önemli bilgiler istenmesi abonelik sayınızı arttıracaktır. Müşterileriniz karmaşık abonelik kutularından kaçınırlar. Artık insanlar, e-postalarını yazdıktan sonra bir düğmeyi tıklayarak abone olabiliyorlar. Eğer siz bu gelişimin gerisinde kaldıysanız acilen yetişmenizi öneririz

43 View