Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kurumsal blogların dikkat etmesi gereken 7 temel kural nedir?

İçerik dünyasında kendinize ve markanıza yer verilmesini istiyorsanız kurumsal blog konusunda temkinli davranmanız gerekmektedir. Hiçbir zaman plansız ilerleme kaydetmemeli ve düşünmeden hareket etmemelisiniz. İnternet artık sanal sabun kutusuna dönüştü. Herkes dilediğince eğlenip bir şeyler üretebiliyor. Bunu yaparken kurumsal bir markanın da dikkat etmesi gerekenler bulunmaktadır. Müşterilerinizle etkileşime geçmenin en güzel yolu olan içeriklerle başarılı bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Ancak öncesinde bazı temel kurallara değinmemiz gerektiğini düşünüyorum.

SAMİMİYET BAŞARI GETİRİR

Markanız için kurumsal bir blog oluştururken birey gibi düşünerek hareket etmeniz gerekmektedir. insan ilişkilerinde olduğu gibi kurumsal blog oluştururken de belli başlı kurallara dikkat etmelisiniz. Bu kurallardan ilki olan samimiyet hedef kitlenizin sizi pamuklara sarmasına neden olacaktır. Yazım diliniz samimi, akıcı ve biraz da şakacı olmalı ki kurumsal olduğunuz kadar hedef kitlenizden biri olduğunuzu kanıtlayın.

DİNAMİK OLMAYI UNUTMAYIN

Kurumsal blog oluştururken bunun web sitenizden daha dinamik olacağını göz ardı etmemelisiniz. Burada yapacaklarınızla hedef kitleye doğrudan ulaşacaksınız ve etkileşim alacaksınız. Bu nedenle bugün bir şeyler yapıp yarın blogunuzu başıboş bırakacaksanız buna hiç bulaşmamanız daha iyi olabilir.

GÖZE HİTAP EDİN

Kurumsal bir marka olsanız da blog oluştururken görsellik konusunda daha rahat davranabilirsiniz. Müşterilerinizin hoşuna gidecek türden bir tema seçmeniz ve kurumsal blogunuzu buna göre oluşturmanız olumlu yorumlar almanıza neden olacaktır.

YAZAR KADROSU

Kurumsal blog oluştururken kimin içerikleri yazacağına karar verilmelidir. Bu markanızın çatısı altında çalışan ve hali hazırda yazıp çizen biri olabilirken, dışarıdan da yardım alabilirsiniz. Bu konuda seçici davranmanızı öneririz.

BLOGUNUZU SAHİPLENİN

Blogunuzu tüm çalışanlarınızın sahiplenmesini sağlamalısınız. Böylelikle hedef kitlenizden önce kendi markanız çatısında blogunuz eleştirileri ev övgüleri alacaktır.

ETKİLEŞİMDE BULUNUN

İçeriklerinize veya paylaşımlarınıza gelen yorumlara cevap vermeyi unutmamalısınız. Daima müşterilerinizle etkileşim içinde olmanız olumlu sonuçlar doğuracaktır.

SOSYAL MEDYADAN YARARLANIN

Kurumsal blog oluşturmanızın ardından blogunuza okuyucu çekmek için sosyal medya hesaplarınızdan yararlanabilirsiniz.

52 View