Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Linkedin reklamı verirken profesyonel biri ile neden çalışılmalı?

Bugün dijital reklamcılık için bütçenizi harcamanın pek çok yolu vardır; Ama, LinkedIn’i düşündünüz mü? LinkedIn’de reklam vermek, birçok işletme için mükemmel bir seçimdir. Aşağıda, bunu neden düşünmeniz gerektiğini keşfedeceğiz ve LinkedIn reklam kampanyalarınızı oluştururken neden profesyonel biriyle çalışmanız gerektiğini anlatacağız.

LinkedIn’de bir reklam kampanyası yürüttünüz mü? Yanıt hayırsa, pek yalnız değilsiniz. LinkedIn’in self servis reklam platformu günümüzde pazarlamacılar ve medya planlamacılar tarafından göz ardı edilir. Bunun nedeni aşağıdakiler gibi birtakım yanılgı veya zorluklardan kaynaklanabilir:

LinkedIn tipik bir sosyal ağ değildir; Ancak, gerçek bir içerik platformu da değildir.

LinkedIn iş bağlantılarına odaklanmıştır; Bu nedenle, pazarlamacılar bunu yalnızca B2B olarak düşünmeye eğilimlidir.

LinkedIn’in Google veya Facebook’dan çok daha küçük bir kitlesi var.

LinkedIn pazarlamacılar için büyük fırsatlar sunan oldukça iyi hedeflenmiş bir iletişim kanalıdır. Ve bazıları “daha küçük” kitleleri küçümseyebilirken, LinkedIn aslında çok hassas bir erişim elde etmenize yardımcı olabilir. Bu büyük oranda iki faktöre bağlı:

LinkedIn, iş unvanı, işveren, rol, beceri ve ilgi alanlarına göre hedefleme kabiliyeti de dahil olmak üzere mükemmel hedefleme seçenekleri sunar.

LinkedIn profilleri, kişilerin Facebook’daki kişisel profillerinde listelediği şeylere kıyasla daha ayrıntılı ve güncel “profesyonel” bilgi içermektedir. Buna ek olarak, LinkedIn’in self servis reklamcılık platformu, Google ve Facebook tarafından sunulanlara benzer bir duyguya sahiptir. Örneğin, farklı reklam türleri tasarlamanıza, belirli kampanyalar için teklifleri tanımlamanıza ve gösterimleri, tıklamaları ve dönüşümleri ölçmenizi sağlar.

LinkedIn reklamları için neden bir profesyonelle çalışmanız gerektiğine gelirsek, eğer bu kanalda ilk defa reklam kampanyaları oluşturacaksanız ve hiçbir fikriniz yoksa o halde bocalamanız ve başarısız olmanız olasıdır. Bir profesyonel dijital reklamcılığın tüm kanallarına hakimdir. Elbette LinkedIn de bunlardan biridir. Sizin LinkedIn reklamlarına ayıracak zamanınız olmadığında bile bir profesyonel konuyla alakalı gerekli işlemleri yapacak ve size ayrıntılı raporlar sunacaktır.

65 View