Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

LinkedIn Reklamlarından En İyi Şekilde Yararlanmak

Bir ağa katılma fikri, belki de işletmenize itici gelebilir. LinkedIn reklamları sayesinde, ofisinizde rahatça bağlantı kurabilir ve işinizi büyütebilirsiniz. Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık ayları yeni dönem için işletmelerin reklam kampanyalarına en çok asılmaları ve önem vermeleri gereken dönemdir. Bu dönemde bir değişiklik yaparak LinkedIn reklamlarını kullanabilir veya halihazırda kullanıyorsanız daha başarılı olmak için neler yapabileceğinizi keşfedebilirsiniz.

LinkedIn, 430 milyondan fazla üyeyle dünyanın en büyük profesyonel ağıdır. Hatta küçük işletmeler için LinkedIn artık bir seçenek değil, kullanılması şart olan bir ağdır. LinkedIn reklamcılığı, alakalı ve özelleştirilebilir içerikle işletmenizi büyütmenize olanak tanır.

LinkedIn Reklamcılığı İşe Yarıyor Mu?

Uzman sosyal medya pazarlamacıları çevrimiçi etkileşimlerin kişiselleştirilmesinin bir hedef kitleyle başarıyla bağlantı kurmak için kritik önem taşıdığını bilir. Bu kitle, içeriğinizle ilgileniyorsa, etkileşime girip yanıt vermeye daha eğilimli olurlar.

LinkedIn reklamları, tercih ettiğiniz kitleyi ayırıp mesajınızın hedefinize ulaştığından emin olmanızı sağlayan özellikler ile birlikte gelir. Bir kuruş ödemeden önce, LinkedIn reklamınızı oluşturabilir ve tam olarak ne kadar büyük bir kitleye ulaşacağınızı görebilirsiniz.

Peki, insanlar içeriği keşfetmek ve bunlarla etkileşim kurmak için LinkedIn kullanıyor mu? LinkedIn’in kendi verilerine göre, içerik iş ilanları arasındaki etkileşimin 15 katına ulaşıyor.

LinkedIn Reklamcılık İpuçları

Hedefleme

Grup hedefleme, ürününüz veya hizmetinizle ilgilenen kişilere ulaşmak için harika bir yoldur. Doğru grupları hedef aldığınızdan emin olmak için, başlamadan önce biraz araştırma yapmanız gerekecek. Hedef kitle oluşturmak için biraz zaman ayırmanız yararlıdır.

Test Yapmak

Hangisinin en yararlı olduğunu ve başarıya ulaştırdığını görmek için farklı bir reklam sürümünü test edin. Metin reklam seçeneği ile, bir reklamın en fazla 15 varyasyonu oluşturabilirsiniz.

48 View