Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mobil Pazarlama

Mobil pazarlama dikkate alınması gereken bir pazarlama yöntemidir. İlk olarak mobil pazarlamayla alakalı kısa bir tanım yapmak gerekirse; Mobil pazarlama, mobil cihaz kullanıcılarına hitap etmek için markanızı pazarlama sanatıdır. Doğru yapıldığında, mobil pazarlama, müşterilere veya potansiyel müşterilere, kişisel, zaman ve konuma duyarlı bilgiler içeren akıllı telefonları kullanmalarını sağlar. Böylece ihtiyaç duydukları şeyi, hareket halindeyken bile tam olarak alabilirler.
Mobil cihazların pazarlamanın geleceği olduğunu söylemek yanlış olmaz. Herhangi bir çeşit mobil pazarlama stratejisi uygulamıyorsanız, zaten geride kalıyorsunuz demektir! Artık daha fazla kullanıcı, mobil cihazlarla daha önce hiç olmadığı kadar çok zaman harcıyor. Gelecekte bu eğilimin daha da ilerlemesini bekleyebiliriz.

NEDEN BİR MOBİL PAZARLAMA STRATEJİSİNE İHTİYACINIZ VAR?
Markanızın bir bilgisayara ve Wi-Fi erişimine neden gereksinim duyuyorsa aynı şekilde bu nedenle bir mobil pazarlama stratejisine ihtiyacı vardır. Yaşadığımız dünya bunu gerektiriyor!. Yakın zamandaki haberlere göre, kullanıcılar internette geçirdikleri zamanlarının %40’ını mobil cihazlarda harcanmaktadır . Bu, mobil cihazların yükselişini görmezden gelmenin yanlış olduğunun sadece bir örneğidir.

MOBİL PAZARLAMA STRATEJİSİ TÜRLERİ
Eğer bir yerden başlamak istiyorsanız denemek için çeşitli mobil pazarlama stratejileri bulunmaktadır. İşletmeniz için en iyi sonuç veren mobil pazarlama stratejisi, endüstrinize, hedef kitlenize ve bütçenize bağlıdır. İşte bu stratejilerden bazıları;
Uygulama tabanlı pazarlama: Mobil uygulamalar içeren mobil reklamcılıktır.
Oyun içi mobil pazarlama: Oyun içi mobil pazarlama, mobil oyunlarda görünen mobil reklamları ifade eder. Oyun içi reklamlar, tam sayfa resim reklamlar veya yükleme ekranları arasında görünen video reklamları sayabiliriz.
Konum temelli pazarlama: Konum tabanlı mobil reklamlar, mobil cihazlarda belirli bir alanı veya işletmeyle ilişkili kullanıcıları temel alan reklamlardır .
Mobil resim reklamlar: Mobil cihazlarda görünecek şekilde tasarlanmış resim tabanlı reklamlar

47 View