Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Neden Bazı Markalar İnternette Reklam Yaparken Diğerlerine Göre Daha Başarılılar?

Markaların çoğu rekabet hacmi ile öne çıkmak ve stratejik marka yaratma yolunda çevrimiçi reklamlardan sıklıkla faydalanmakta. Kaliteli bir ürün veya hizmet sunmak açıkça önemli olmakla beraber bu hizmetlerin tanıtılması da çok büyük önem taşıyor. Bu noktada bazı markalar diğer markalardan çok daha başarılı olabiliyor. Bunun nedenleri ise aslında çok açık olsa da bazen eksikler markalaşma sürecinde zor durumları beraberinde getiriyor.

HEDEF KİTLEYİ TANIMA
Bazı markaların internet reklamlarında diğerlerinden başarılı olma sırlarından en önemlisi şüphesiz hedef kitleyi tanımaktır. En iyi markalar, hedef pazarın demografik özelliklerini, ne istediklerini ve nasıl iletişim kurduklarını ayrıntılı bir şekilde anlıyor. Bu nedenle de hedef kitleye uygun reklamlar hazırlayarak bunları sunuyorlar. Bu durumda hedef kitle marka tarafından sunulan reklamlara rağbet göstererek başarıyı beraberinde getiriyor.

TUTARLILIK
Hiçbir tüketici tutarlılık için güvenemeyecekleri bir markayla uğraşmak istemez. Bu ürün kalitesiyle de alakalıdır internet reklamlarıyla da. Başarılı bir marka her konuda daima tutarlı olmalıdır. Müşterilerini şaşırtmak için farklı yönlere yönelmek doğru olmayacaktır. Tutarsızlık internet reklamlarının başarısızlığının en temel anahtarıdır.

MÜŞTERİ GÖRÜŞLERİ
Müşteri referansları, ürün veya hizmetinizi satmanın en güçlü yoludur. Tüketiciler, ürün veya hizmetinizi satın alan ve kullananlardan haberdar olduklarında, sunmanız gereken şey konusunda belirli bir güven ve rahatlık düzeyi kazanırlar. Bu bağlamda reklamlarında görüşlere yer veren markalar her zaman 1-0 önde olacaktır.

GÜVEN
Müşterileriniz ürünlerinizi/hizmetlerinizi satın almadan önce markanızın güvenirliğini araştıracaktır. Bu nedenle reklamlarınızda orjinal ürün, iade garantisi, deneme sürümü gibi olgulara yer vermeniz şarttır.

YARATICILIK
Hiçbir müşteri klişe sözlerden hoşlanmaz. Herkes daima farklılıkları ister ve tercihini buna göre yapar. Bu nedenle internet reklamlarında diğer markalardan başarılı olan bir marka şüphesiz reklamlarındaki farklılıklarla dikkat çekmektedir. Mesela Toms ayakkabı markası alınan her bir çift ayakkabı kadar ihtiyacı olan kişilere ayakkabı bağışladığına dair bir reklam kampanyası başlatmıştı. Bundan daha yaratıcı ne olabilir ki?

ANALİZ
Reklamların analizi son derece önemlidir. Başarılı olan internet reklamlarının devamlılığını isteyebilirsiniz. Ancak başarısız olanları da incelemeli ve neden başarısız olduğuna dair analiz yapmalısınız

42 View