Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Online Satış Sitesi Kurmak İsteyenlerin Yaptığı Hatalar

Yeni bir iş girişimine başlamak heyecan vericidir, ancak başarmak için çok çalışkanlık ve özveri gerekir.  Çevrimiçi bir iş kurmak, özellikle de ilk defa yapmanız durumunda zor olabilir. Bununla birlikte, ilk seferiniz olması nedeniyle illa hata yapacaksınız diye bir kural yoktur. Bu yazıda, yeni e-ticaret işletme sahiplerinin yaptığı hatalardan ve bunlardan nasıl kaçınabileceğinizden bahsettim.

YETERSİZ ARAŞTIRMA VE PLANLAMA

En güzel siteyi oluşturmak ve mükemmel ürünlerle doldurmak müşterileri size getirmeyecektir.  Bir işe başlarken, mağazanızın işinizi kurmak için mükemmel bir yolculuğun ilk adımı olduğunu bilmeniz gerekir. İnsanların sürekli ihtiyaç duyduğu şey olarak nitelendirdiğiniz online satış sitenizden bu kadar emin olmamalısınız.  Böyle bir varsayımla hiç düşünmeden işinizin başlangıcında müşterilerin akın akın sizi tercih edeceğini düşünüyor olamazsınız. Bu nedenle, başlamadan önce fazla araştırma yapmanız ve planlamanız gerekir.

LOGOSUZ SİTE

Logo olmadan profesyonel de olamazsınız. Genellikle çoğu kişi bir logo için bir tasarımcı bulması ve yüzlerce (veya binlerce) lira harcaması gerektiğini düşünür.  Gerçek şu ki, bu doğru değil. Ücretsiz veya çok ucuz bir logo oluşturmak için şu anda çok seçenek var. Biraz araştırın ve pes etmeyin.

HAKKINDA VE İLETİŞİM SAYFASININ OLMAMASI

Birçok mağaza sahibi, Hakkında sayfalarının yarattığı satış potansiyelini hafife alıyor. Aslında bu ziyaretçileriniz için en önemli sayfalardan biri olmasına rağmen, birçok yeni online ticaret markası bu sayfayı gözden kaçırıyor.

Ayrıntılı bir Hakkında hikayesi oluşturmak zorunda değilsiniz, ancak ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek birkaç paragraf çok yararlı olacaktır.  Diğer yandan evet, çevrimiçi bir mağaza olduğunuz doğru, ancak bu kullanıcıların bir adres aramadıkları anlamına gelmiyor. Birçok ziyaretçi hala nerede bulunduğunuzu ve ürünlerinizin nereden geldiğini bilmek istiyor. Birçok ziyaretçi için, bu yalnızca bir güven meselesidir.

SEO STRATEJİSİNİ YOK SAYMAK

Muhtemelen yeni online mağazalardaki en yaygın sorun SEO stratejisinin olmamasıdır. SEO oldukça gereklidir ve sitenize günden güne hedef trafik sağlamaya devam edebilmenizi sağlayacak en güçlü araçlarından biri olabilir.

50 View