Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Organik Trafik (SEO) / On Page – Off Page

İnternetin rekabetçi dünyası, büyük işletmelerle rekabet etmek isteyen küçük işletmeler için bir ihtiyaç yaratır. Küçük işletmeler büyük şirketlerin pazarlama bütçelerini asla yakalayamayacaklar, bu yüzden nasıl gerçekten rekabet edebilirler ki? Marka oluşturma, trafik ve tabii ki karlar sunan tek yönlü SEO, sayfa içi ve dışı sayfa optimizasyonu internette rakabet için gereklidir. Geçtiğimiz yıllarda SEO dünyası, tüm Google güncellemeleri ve algoritma değişiklikleri ile çarpıcı bir şekilde değişti; bu yüzden, bir zamanlar bildikleriniz çok olsa da bu bilgiler bugün için çok azdır.

SEO NEDİR?
Arama motoru optimizasyonu (SEO) terimi, bir web sitesini arama motorları için optimize etmeyi amaçlayan bir dizi işlemi tanımlamak için kullanılır. SEO yalnızca yüksek kaliteli ziyaretçilerin arama yapması açısından değil, aynı zamanda web sitenizin kullanıcı dostu olmasını ve güvenilirliğini artırmanın da bir yoludur.
Arama motorları, dizinlerine hangi sayfaların ekleneceğini ve bu sayfaları arama sonuçlarında gösterdikleri sırayla belirlemek için karmaşık algoritmalar kullanmaktadır. SEO, öğrenebilecekleri bir dilde arama motorlarıyla ‘konuşma’ yöntemidir ve web siteniz hakkında daha fazla bilgi verirler. SEO, On Page ve Off Page olarak iki ana bileşene sahiptir.

ON PAGE SEO NEDİR?
On page SEO, web sitenizde uygulayabileceğiniz ve arama motorları için optimize edilmiş ayarları belirtmektedir. En önemli On-Page SEO ipuçları şunlardır;
Başlıklar ve açıklamalar anlaşılır
Doğru URL yapısı
Kullanıcı dostu gezinme (kullanıcılar için site haritası vb.)
Optimize edilmiş dahili bağlantılar
Metin Biçimlendirme (h1, h2, kalın vb. kullanımı)
Görüntü optimizasyonu (görüntü boyutu, uygun görüntü isimleri, ALT etiketi kullanımı)
Kullanıcı dostu 404 sayfa
Hızlı yükleme sayfaları
Mobil uyumlu sayfalar
En kaliteli ve taze içerik (Bu, her zaman en önemli SEO faktörüdür)
Dış bağlantılar (bozuk bağlantılar yok veya ‘kötü’ sitelere bağlantı yok)

OFF PAGE NEDİR?
On page SEO’nın aksine, Off page SEO, web sitenizin sınırları dışında gerçekleştirebileceğiniz etkinlikler anlamına gelir. En önemlileri şunlardır;
Link inşası
Sosyal medya pazarlamacılığı
Sosyal yer imi
Arama motorları, araştırmacıya en iyi sonuçları vermek için onlarca yıldır bir yol bulmaya çalışmaktadır. Bunu başarmak için, SEO faktörlerini, diğer bazı kalite faktörlerini ve off page SEO’yu dikkate alırlar.

207 View