Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

PPC Reklamlarını Güçlendirmek İçin Yapılması Gerekenler

Tıklama başı ödeme (PPC), arama motorları ve web siteleri tarafından reklam verenlerin yalnızca tüketiciler web sitelerini ziyaret etmek için reklamlarını tıkladıklarında kullandığı bir internet reklamcılık modelidir. Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında işletmelerin reklamcılık konusunda çok daha atılgan olmaları gerekmektedir. Bu noktada PPC reklamları oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Genellikle bir PPC reklamı, belirlenmiş bir hedef pazara ulaşmak için özel olarak tasarlanmış anahtar kelimelere dayalıdır.
Doğru planlanan bir PPC pazarlaması hedeflenen trafik için anında bir kaynak sağlar ve satışları maliyet ile etkin bir şekilde artırabilir ve böylece internetteki yatırım getirinizi de arttırmanıza yardımcı olabilir.
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ücretsiz trafik için harika bir yoldur, ancak bazen işletmenizle alakalı anahtar kelimeler ile iyi bir sıralamaya ulaşmak zaman alabilir. PPC reklamlarınız markanıza güç katabilir ve sitenize daha fazla trafik çekebilir.
Doğru anahtar kelime seçimi, kampanyayı reklam gruplarına organize etme, açılış sayfası hazırlıkları ve önemli tüm reklam metinleri gibi yollarla PPC pazarlama çabalarınızı en üst düzeye çıkarmanın birkaç yolu vardır. İşte onlardan bazıları;
İzleyicilerin dikkatini çekmek için reklamlarınızda “gizli”, “garantili”, “şok edici” veya “inanılmaz” gibi güçlü kelimeler kullanın.
Ürünlerin özelliklerinden ziyade yararları üzerine odaklanın.
“Şimdi oyna” veya “ücretsiz bir rapor için bize ulaşın” gibi güçlü bir harekete geçirici mesaj kullanın.
Anahtar kelimeyi reklamın başlığında kullanın.
Reklama bir soru ekleyin.
Sınırlı karakterlerden en iyi şekilde faydalanabilmek için kısaltmaları kullanın.

32 View