Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rakipleri Geride Bırakmak İçin Dijital Pazarlama Otomasyonu Devri

Dijital pazarlama otomasyonu müşteri segmentasyonu, müşteri verileri entegrasyonu ve kampanya yönetimi gibi pazarlama süreçlerini otomatikleştirmek için kullanılan bir yazılım teknolojisidir. Dijital pazarlama otomasyonunun kullanılması, elle manuel olarak gerçekleştirilen işlemleri daha verimli hale getirir ve yeni işlemleri de mümkün kılar. Günümüzde dijital pazarlama otomasyonu müşteri ilişkileri yönetiminin ayrılmaz bir parçası haline gelmeye başlamıştır.

Dijital pazarlama otomasyonu kullanan işletmelerin büyük bir kısmının doğru stratejiler ile rakiplerini geride bıraktığını düşünürsek dijital pazarlama otomasyonuna geçiş yapmamak sadece böyle bir teknolojiyi yok saymak anlamına gelmemekte, aynı zamanda büyümeyi ve başarıyı da elinin tersiyle itmek olarak görülmektedir.

HERKES İÇİN DİJİTAL PAZARLAMA OTOMASYONU

Dijital pazarlama otomasyonu bir zamanlar sadece finansal olarak en başarılı işletmelerin konusuydu. Sistemleri yaratmak için gerekli olan teknoloji ağır yatırım gerektiriyordu ve maliyeti oldukça fazlaydı. Bununla beraber dijital pazarlama otomasyonunun hizmet veren tarafında sayı arttıkça sadece büyük ölçekli işletmeler değil küçük ölçekli işletmeler de dijital pazarlama otomasyonundan faydalanmaya başladı.

Artık sadece potansiyel müşterilere mesaj göndermek için e-posta ve reklamlar yeterli olmuyor. Sosyal medya kanallarının da etkili bir biçimde kullanılması, yeniliklerin sürekli bu kanalların tamamından duyurulması gerekiyor. Bu da enerji ve vakit alan bir periyodik görev haline geliyor. İşletme büyüdükçe bu görevin yükü artarken dijital pazarlama otomasyonu yardımınıza koşuyor.

Dijital pazarlama otomasyonu sayesinde müşterilerinizi tanıyor, hedef kitlenizin etkileşimlerinden haberiniz oluyor ve kişiselleştirilmiş mesajlar ve e-postalar aracılığı ile potansiyel müşterilerinizi gerçek müşteriniz haline dönüştürebiliyorsunuz. Aynı zamanda tüm işlemlerin tek bir kanal üzerinden yürütülmesi hem verimliliği arttırıyor hem de daha az zaman ve maliyetle büyük başarılar yakalanmasına olanak sağlıyor. Dijital pazarlama otomasyonu sayesinde geleceğe yönelik tüm planınızı hayata geçirebilir ve zamanlama özelliği sayesinde yeni kampanyalar veya içeriklere odaklannabilirsiniz.

DİJİTAL PAZARLAMA OTOMASYONU NE DEĞİLDİR?

E-posta pazarlamacılığı için süslü bir isim değildir.

Spam göndermenin bir yolu değildir.

Sadece pazarlamaya fayda sağlayan bir çözüm değildir.

Çaba göstermeden başarı sağlayan bir yazılım değildir.

56 View