Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sağlık Sektöründe Dijital Pazarlamaya Yönelik 3 Husus

Sağlık sektörünün genel olarak pazarlama konusunda diğer sektörlerin gerisinde kalması bir sır değildir. Ancak artık sağlık sektöründe de bir sıçrama meydana geldi ve artık pazarlamanın önemi anlaşıldı. Günümüzde hastalar sağlık sektörüyle alakalı aradıklarını bulmak için internetten yararlanıyor. Bu durumda dijital pazarlamada sağlık sektörünün olmaması kabul edilemez. Sağlık sektöründeyseniz ve dijital pazarlamada iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, dijital stratejinizin bir parçası olması gereken üç önemli unsur bulunmaktadır.

MOBİL UYUMLU SİTE

Sağlık hizmeti kuruluşları mobil web kullanımının gittikçe artan oranlarıyla beraber mobil uyumlu bir web sitesine geçiş yapmanın zamanının geldiğini anlamalı. Mobil uyumlu bir site, görüntülendiği cihazın ekran boyutuna uyacak şekilde tasarlanmıştır. Sitenin içeriği mobil cihazların en / boy oranına bağlı olarak ayarlanır ve böylelikle içeriğin okunması daha kolay olur. Aynı zamanda kullanıcılar da yakınlaştırma ve kaydırma gibi işlemleri daha az yaparlar.

Mobil uyumlu bir site geliştirmek başlangıçta daha fazla çaba gerektirse de tutarlı olmanızı ve çağa ayak uydurmanızı sağlıyor.

SEO (ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU)

Tıbbi ve sağlıkla ilgili bilgileri bulmak için web’i kullanan tüketicilerin sayısının giderek artmasıyla birlikte, kuruluşunuzun potansiyel müşterilerin çevrimiçi aramalarında bulunabilmesi gerekir. Bunun için arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejisi geliştirmesi çok önemlidir.

Böyle büyük bir endüstride, arama trafiği için yüksek rekabet vardır. Örneğin, yakınlardaki bir hastanenin sizinkinden daha etkili bir SEO stratejisi varsa, organik arama sonuçlarında daha yüksek sıralarda görünecektir. SEO stratejisi sayesinde sıralamanızı artırabilirsiniz. Hastaların, hekimleri ve sağlık uzmanlarının, sizin gibi kuruluşları veya verdiğiniz hizmetleri aramak için kullanabileceklerini düşündüğünüz anahtar kelimeleri araştırmayı da unutmamalısınız.

İÇERİK

Doğru içerik olmadan başarılı bir SEO stratejisi oluşturmak imkansızdır. Günümüzün gelişmekte olan sağlık sektöründe başarılı olmak için şirketlerin müşterilerin dikkatini çekmeyi sağlayan yeni içerik üretmeleri gerekir.

40 View